تمیز کردن سینک ظرفشویی

تمیزکردن سینک ظرفشویی و برق انداختن آن برای کدبانوی خانه بسیار مهم است. سینک ظرفشویی محلی است که تمام مواد غذایی در آن شسته می شود. با این حال تمیز کردن سینک ظرفشویی فقط آبکشی نیست. تمیزکردن سینک ظرفشویی و ضدعفونی کردن آن باید به طور مرتب انجام شود.

برای تمیزکردن سینک ظرفشویی و ضدعفونی آن می توان از روش های زیر استفاده کرد.

 

روش اول و ساده

می توانید یک ضدعفونی کننده مخصوص سینک تهیه کنید و طبق دستورالعمل روی آن عمل نمایید.

 

سینک های از جنس استیل ضدزنگ

تمیزکردن سینک ظرفشویی استیل باید بلافاصله بعد از هربار استفاده انجام شود. این کار برای دوام سینک و جلوگیری از جرم گرفتن آن است. برای تمیزکردن روزانه سینک استیل از همان مواد شوینده یا صابون و اسفنج نرم استفاده می شود.

در صورت استفاده از تمیزکننده های چند منظوره، حتما پس از شستشو سینک را آبکشی نمایید.

 

از بین بردن لکه ها

برای تمیزکردن سینک ظرفشویی که دچار لکه شده است. ابتدا سینک را کاملا خشک کنید. سپس با استفاده از پارچه آغشته به کمی سرکه سیب لکه را برطرف نمایید.

به هیچ عنوان از وایتکس، آمونیاک و سیم ظرفشویی استفاده نکنید. این مواد جلا و براقی سینک شما را از بین می برند.

 

از بین بردن لکه های سمج

برای از بین بردن لکه های سمج می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. در این حالت برای تمیزکردن سینک ظرفشویی کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. سپس با اسفنج نایلونی به تمام سینک بکشید. و در انتها آبکشی نمایید.

 

از بین بردن مواد غذایی چسبیده به سینک ظرفشویی

می توانید از دستمال کاغذی حوله ای آغشته به سرکه استفاده کنید. در این مرحله باید اجازه دهید دستمال آغشته به سرکه روی سینک ومواد چسبیده بماند. به مدت چند دقیقه تا نیم ساعت. سپس دستمال را برداشته و سینک را شستشو دهید. در ادامه آبکشی نمایید.

 

تمیزکردن سینک ظرفشویی

سینک های سرامیکی

این مدل سینک با ژل و کرم های تمیزکننده به راحتی تمیز می شوند. سینک های سرامیکی به سیم ظرفشویی و مواد زبر حساس اند. لذا به هیچ عنوان برای تمیزکردن آنها از این مواد استفاده نکنید. اگر لکه ها محکم و سمج هستند، محلول تمیزکننده را بیشتر کنید و زمان بیشتری به آن بدهید. در غیر این صورت از یک پارچه نرم آغشته به جوش شیرین استفاده کنید.

 

سینک های چدنی

بعد از هربار استفاده، سینک های چدنی را نیز تمیز کنید. و در ادامه با یک پارچه خشک نمایید. برای تمیز کردن سینک ظرفشویی با جنس چدنی از محلول جوش شیرین و آب استفاده می شود. در ادامه نیز سینک کاملا آبکشی می گردد.

 

شیرآب و دسته ها

بعد از تمیزکردن سینک ظرفشویی، شیرآب و دسته ها معمولا به راحتی تمیز می شوند.

می توانید از همان محلول صابونی رقیق و آب استفاده کنید. اگر جای لکه روی شیرآب و دسته ها باقی می ماند، از یک پارچه آغشته به سرکه سفید کمک بگیرید. محلول نمک و جوش شیرین نیز در رسوبات و لکه های چسبنده و سمج استفاده می شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد