راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی

راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی یکی از نیازهای اصلی در خرید و انتخاب از بین انواع سینک می باشد. سینک ظرفشویی از محصولات ضروری آشپزخانه است و از پرکاربردترین محصولات نصب شده در هر آشپزخانه ای می باشد. به همین علت، شناخت و انتخاب یک سینک ظرفشویی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه، انواع سینک ظرفشویی موجود در بازار معرفی شده است که با مطالعه مشخصات و ویژگی های هرکدام می توانید انتخاب بهترین سینک ظرفشویی مناسب خود را انجام دهید.

 

انواع مدل سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یا لگن ظرفشویی از لحاظ جنس و نوع نصب در انواع مختلف تقسیم بندی می شود.

از لحاظ جنس، انواع سینک ظرفشویی گرانیتی، کریستال و استیل متداول ترین سینک های موجود در بازار می باشند و همچنین از لحاظ نوع نصب در انواع مدل های روکار، توکار و زیرکابینتی (کورین) موجود است که درادامه هرکدام را جهت راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی معرفی خواهیم کرد.

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک گرانیتی ترکیبی از گرانیت، رزین و مواد مکمل دیگری است که در طرح ها و رنگ های متنوع تولید و به بازار عرضه می شوند. علی رغم تنوع و زیبایی، این محصول دارای نقاط ضعف مخصوص به خود می باشد. برای مثال می توان شکسته شدن یا ترک برداشتن خود سینک را نام برد که به واسطه جنس آن می باشد و یا حتی شکسته شدن ظروفی که داخل آن قرار می گیرد و یا می افتد. همچنین نشان دادن لکه آب در مدل های با کیفیت پایین و رنگی از دیگر معایب است و عرق کردن زیر لگن ها نیز از دیگر معایب آن شمرده می شود.

لکن در صورت تمایل به اخذ راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی از نوع گرانیتی می توانید سینک گرانیتی مرغوب با کمترین معایب عنوان شده را نیز تهیه و انتخاب نمایید.

 

سینک ظرفشویی کریستال (شیشه ای)

سینک کریستال (شیشه ای) معمولا با اضافه کردن یک صفحه کریستال بر روی لگن استیل تولید می شود و به بازار عرضه می گردد که در چند سال اخیر به عنوان یک سینک فانتزی و تزیینی در آشپزخانه های لوکس و مدرن پیشنهاد می شود.

لکن به علت مسائل خاص آن متقاضیان کمتری داشته و خرید و فروش کمتری نیز دارد. برای مثال نشان دادن لکه آب و خط و خش بسیار زیاد از معایب آن است و همچنین احتمال شکستگی شیشه از دیگر معایب آن به حساب می آید. احتمال افتادن آب زیر رنگ و احتمال جداشدن لگن از صفحه را نیز از جمله معایب آن می توان برشمرد که در مورد سینک شیشه ای مطرح می شود. لذا در صورتی که همین موارد را مد نظر قرار دهیم بهترین راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی از نوع کریستال را در اختیار داریم.

 

سینک ظرفشویی استیل

سینک ظرفشویی استیل از متداول ترین و معمول ترین مدل سینک های ظرفشویی است که در آشپزخانه مورد استفاده می باشد. این سینک از ورق استیل ضد زنگ (stainless steel)  در ضخامت های مختلف تولید می شود و به بازار عرضه می گردد.

سینک استیل از نظر نوع نصب در ۳ مدل روکار، توکار و زیرکابینتی (کورین) تولید می شود که هر ۳ مدل را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

سینک روکار

این مدل سینک دارای چارچوب می باشد و صفحه کابینت در جلو و پشت این سینک قرار نمی گیرد و برای نصب، خود سینک در کنار دیوار نصب می شود.

این مدل از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است و خریداران خاص خودش را دارد.

 

 

سینک توکار

این مدل سینک و محصول دارای چارچوب نیست و برای نصب آن، سینک از بالا بر روی برش سنگ و یا MDF کابینت نصب می شود. در این مدل، سینک در وسط برشی که ایجاد شده است و بر روی کابینت قرار می گیرد از و هر چهار طرف صفحه سینک روی کابینت بوده و قابل مشاهده است.

سینک استیل توکار از پر فروش ترین مدل و نوع سینک ظرفشویی می باشد که درآشپزخانه های با طراحی حرفه ای و مدرن بسیار استفاده می شود. همچنین در ژورنال های طراحی آشپزخانه نیز پرکاربرد و قابل مشاهده است. لذا با توجه به موارد ذکر شده به عنوان راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی از نوع روکار و توکار می توان اقدام نمود.

 

 

سینک زیرکابینتی (کورین)

این مدل سینک و محصول اصولا برای آشپزخانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از صفحه های کورین برای اپن آشپزخانه استفاده کرده اند. قاعده نصب آن به این صورت است که صفحه کورین را برش می دهند و سینک را از زیر صفحه نصب می کنند.

 

 

شناخت، تشخیص و انتخاب سینک

به عنوان راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی در بازار برخی معیارهای تکمیلی نیز به ما کمک می کند. این معیارها در تشخیص یک محصول با کیفیت موثر بوده و یا اصطلاحا در تشخیص یک سینک خوب از بد راهگشاست.

به همین منظور سه پارامتر زیر در انتخاب سینک ظرفشویی استیل موثر است.

نوع ورق

سینک های استیل با دو نوع ورق ساده و آجدار تولید می شوند. انتخاب بهتر، سینک با ورق استیل ساده است.

علی رغم اینکه ورق آجدار خط و خش کمتری می گیرد ولی تمیز کردن آن بسیار سخت تر است و جرم و آلودگی بیشتری را به خود جذب می کند.

ضخامت ورق

سینک های استیل با ورق های در ضخامت ۴/۰، ۵/۰، ۶/۰، ۸/۰، ۱ و ۲/۱ میلیمتر تولید می شوند. هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد کیفیت و دوام محصول انتخابی نیز بالاتر خواهد بود.

عمق و حجم لگن

عمق و حجم لگن سینک های ظرفشویی نیز متفاوت است.

عمق های ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ سانتیمتر متداول ترین عمق لگن های موجود در بازار است. هرچه عمق لگن بیشتر باشد، حجم لگن نیز بیشتر است. و در نتیجه کیفیت و کارآیی سینک را نیز بهتر می کند.

 

در صورتی که قصد خرید محصول سینک را داشته باشید مجموعه تخصصی سینک سنتر آماده ارائه راهنمایی های بیشتر به شماست و تهیه و ارسال محصول یا محصولات مورد نظر شما را انجام خواهد داد.

با ما تماس بگیرید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد