سینک ظرفشویی اخوان از محصولات کارخانجات صنعتی اخوان جم می باشد. کارخانجات صنعتی اخوان جم در سال ۱۳۴۸ تاسیس شده است. این مجموعه تولیدی با مجوز وزارت صنایع و معادن استان تهران شروع به فعالیت نموده است.
سینک ظرفشویی اخوان یکی از محصولات تولیدی این مجموعه است که توسط آقای محسن اخوان جم راه اندازی شده است.
فعالیت تولیدی این گروه با تولید قطعات پرسی شروع شد که بیشتر در صنعت ابزار و تجهیزات مرتبط با ساختمان سازی بود.
لکن با توجه به اینکه صنعت ساختمان رشد قابل توجهی نمود نیاز کشور به تولیدات باکیفیت تجهیزات آشپزخانه بیشتر شد و در ادامه مجوز تولید سینک ظرفشویی اخوان اخذ گردید. در ابتدا تمام سینک ظرفشویی اخوان تولیدی از جنس استیل ضدزنگ بود.

سینک اخوان

سینک اخوان و آنچه که باید دانست

دانش و تجربه بالایی که در تولید محصول سینک ظرفشویی اخوان وجود دارد اسباب توسعه و بهبود این گروه صنعتی شده است. این مجموعه را به عنوان یکی از قدیمی ترین و باتجربه ترین های این صنعت نموده است. استفاده از تکنولوژی و تجهیزات روز اروپا اسباب تمایز دیگری است که تولیدات سینک ظرفشویی اخوان را از دیگر رقبا مجزا می کند. سینک ظرفشویی اخوان معروف ترین برند تولیدی سینک ظرفشویی در ایران می باشد که محصولات آن به کشورهای خاورمیانه نیز صادر می شود. سینک اخوان سمبل کیفیت وکارایی سینک استیل بوده است که با تولید بیش از ۱۵۰ مدل انواع سینک ظرفشویی، پرتنوع ترین تولید کننده محصول سینک می باشد. همچنین اخوان بزرگترین تولید کننده سینک در خاورمیانه است.

سینک اخوان

سینک ظرفشویی اخوان و قیاس با سایر برندها

شرکت اخوان که به عنوان یک مجموعه تولیدی بزرگ مطرح است در این مسیر رشد و پویایی خود فراز و نشیب های بسیاری را طی نموده است تا جایی که شاید زمانی تا مرز واگذاری مجموعه نیز پیش رفته اما اکنون توانسته به عنوان یک تولیدکننده قوی در عرصه تولید تجهیزات آشپزخانه مطرح و زبانزد باشد. با این حال در بسیاری از مواقع انتخاب و تصمیم گیری و قیاس آن با سایر برندهای مطرح و نام آشنا کار را کمی سخت می کند که در ادامه سعی بر آن شده تا کمی این موضوع روشن تر گردد.

سینک ظرفشویی ایلیا استیل در قیاس با اخوان

ایلیا استیل یا مجموعه تولیدی فردوس کاران امید تا رسیدن به شهرت و آوازه و از طرفی توان تولیدی شرکت اخوان راهی دراز را در پیش دارد و علی رغم توان و فعالیتی که در عرصه تولید داراست تنوع و گستردگی مدل هایی که در محصولات اخوان وجود دارد را در این برند نمی توان شاهد بود. اما بنا به قدمت فعالیت و شرایط بازار، ایلیا استیل نیز توانسته است سهم مناسبی از بازار تجهیزات آشپزخانه را متوجه خود نماید و قطعا در صورت مدیریت صحیح و آینده نگر افق های روشنی پیش روی این برند تولیدی سینک ظرفشویی خواهد بود.

سینک ظرفشویی بیمکث در قیاس با اخوان

بیمکث برندی نام آشنا از مجموعه تولیدی ستاره طلایی صنعت می باشد و ترکیب مدیریتی آن از پیش کسوتان این صنعت تشکیل شده است. شروع تخصصی این برند و شرکت با تولید تخصصی محصول هود آشپزخانه بوده است و علی رغم قدمت فعالیتی بالایی که برای این مجموعه وجود دارد در محصول سینک ظرفشویی آن فراگیری و تنوع بالایی که مد نظر بازار است در سبد محصولات آن وجود ندارد و لذا هنوز اخوان در زمینه تولید سینک ظرفشویی کماکان پیشتاز است.

سینک ظرفشویی اخوان

سینک البرز در قیاس با اخوان

و اما سینک ظرفشویی البرز نام آشنای دیرین در تولید و عرضه سینک ظرفشویی در اینجا مطرح می شود. برندی که در قدیم و در برخی مناطق، عبارت «استیل البرز»  جایگزین عنوان «سینک ظرفشویی» بوده است و شاید اگر سرعت رشد و مسیری را که درابتدا شروع نموده بود تابه حال ادامه می داد رقیبی را در بازار برای خود نمی دید. چون از چند لحاظ برای این برند مزیت های رقابتی ویژه ای مطرح بوده و هست.

 1. قرار گرفتن در هولدینگ هفت الماس به عنوان مجموعه ای قوی در واردات ورق استیل
 2. تجربه و دانش فنی بالا در تولید و شناخت بازار داخلی مخصوصا در شهرستان ها
 3. وجود دفاتر با سابقه شهرستانی در نقاط مختلف کشور
 4. سیستم خدمات پس از فروش گسترده، قوی و پاسخگو و
 5. تولید محصولات و علی الخصوص سینک ظرفشویی باکیفیت و با پتانسیل رقابتی در بازار داخلی و خارجی

علی رغم اینکه کلیه مزایای فوق در چنین مجموعه ای وجود داشته و دارد امروزه شاهد این موضوع هستیم که رقم فروش سالانه شرکت اخوان و به طور خاص و ویژه سینک اخوان با اختلاف فاحشی بسیار بیشتر و بالاتر از سینک ظرفشویی البرز است و این فاصله روز به روز بیشتر می شود که این مسأله بسی جای تأمل دارد و قطعا با توجه به پتانسیل ها و توانایی های این مجموعه قابل توجیه نیست و شاید علت را در سیاست های فروش و برخی تصمیمات داخلی باید دانست.

به هر حال آنچه که امروزه شاهدیم تولید و فروش بالای سینک اخوان در بازار کشور و علی الخصوص شهرهای بزرگی همچون تهران است که البته تأثیر تبلیغات محیطی و رسانه ای قوی را نیز نباید نادیده گرفت.

نکته قابل توجه ومهمی که در مقایسه کیفی سینک اخوان با سینک البرز در اینجا قابل مطرح کردن می باشد تفاوت در مات و براق بودن سینک های تولیدی این دو مجموعه است که به طور طبیعی در سلیقه و انتخاب مشتریان نیز موثر است و آن اینکه سینک های البرز بیشتر ظاهری مات و سینک های اخوان ظاهری براق و درخشنده دارند.

سینک اخوان و سایر محصولات سینک ظرفشویی

با توجه به اینکه شرکت اخوان دارای یک مجموعه تولیدی بزرگ و قوی در عرصه تولید و عرضه تجهیزات آشپزخانه است و تا به امروز توانسته است در این میدان با قدرت هرچه بیشتر و قوی تر اقدام و فعالیت نماید به طور طبیعی در برخی از دیگر محصولات تولیدی نیز توقع بازار بر این است که این شرکت ورود نموده و اقدام به تولید نماید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بسیار بدیهی و طبیعی است که از چنین مجموعه تولیدی انتظار تولید سینک های گرانیتی نیز وجود داشته باشد. از آنجا که تنوع رنگ در سینک های گرانیتی بسیار فراوان است و امکان طراحی فضا و دکوراسیون آشپزخانه را نیز بسیار وسیع تر می کند سینک های گرانیتی به عنوان یکی از خواستگاه های مصرف کنندگان در محصول سینک مورد توجه است. لکن شرکت اخوان در این عرصه ورود ننموده و برای تولید سینک های گرانیتی تا به حال اقدامی نکرده است.

یکی دیگر از انتظاراتی که از مجموعه بزرگی همچون اخوان مورد توقع است تولید و عرضه سینک های ظرفشویی شیشه ای است که در این زمینه نیز شرکت اقدام به معرفی وتولید سینک های شیشه ای اخوان نموده است و در انواع تک لگن و دولگن مشکی این محصول را عرضه نموده است. سینک های کد ۱۸۰، ۱۸۱، ۱۸۲، ۱۸۳و ۱۸۴ از جمله کدمحصول های سینک شیشه ای اخوان می باشد که معرفی شده است. لکن توزیع و عرضه آن و یا ایجاد محدودیت در این عرضه وابسته به سیاست های فروش شرکت است.

از دیگر نیازهای بازار مصرف سینک، سینک صنعتی یا سینک ظرفشویی صنعتی و یا همان سینک رستورانی است. اخوان از معدود شرکت هایی می باشد که اقدام به تولید سینک های صنعتی پرسی آن هم به صورت سفارشی میکند و در عمل شما می توانید محصول سینک صنعتی اخوان را در سبد محصولات این شرکت مشاهده کنید که شاید دلیل آن جنس این محصول است که همان ورق استیل می باشد و از طرفی فرآیند تولید نیز مشابه سایر سینک های استیل تولیدی این شرکت است.

سینک ظرفشویی اخوان

خرید سینک اخوان

با همه این تفاسیر و اوصافی که مطرح شد اساسی ترین و کاربردی ترین سوال این است که نحوه دسترسی و یا به عبارت ساده تر خرید سینک اخوان چگونه است و از چه مسیرهایی می توان به این محصول دست یافت؟

سیستم توزیع و فروش سینک اخوان

قاعده فروش و توزیعی که برای محصولات در شرکت اخوان وجود دارد در حال حاضر سیستم توزیع عمده و بنکداری است. به این صورت که محصولات به واسطه نماینده فروش شرکت بین نمایندگان فعال توزیع شده و به فروش می رسد. در ادامه پخش این محصولات بین فروشگاه ها و مراکز کوچکتر و یا حتی خریدارن تک و جزئی است که از طریق این عاملین اصلی در هر منطقه یا شهر صورت می گیرد.

نمایندگی سینک اخوان

نمایندگان شرکت جهت فروش و یا عاملین توزیع محصولات درواقع به عنوان نمایندگی سینک اخوان مطرح می شوند که براساس جمعیت و کشش هر شهر یا منطقه انتخاب می شوند و معمولا بین یک یا چند نفر یا مجموعه در هر شهر می باشند.
این موضوع و شناخت عاملین اصلی به راحتی با پرس و جو در بازار هر منطقه و یا استعلام از نماینده فروش شرکت قابل تشخیص است.

سینک ظرفشویی اخوان

خرید سینک اخوان با تخفیف

قطعا فروش سینک اخوان به عاملین با تخفیفات ویژه شرکتی همراه خواهد بود و به طور معمول نمایندگان، بخش قابل توجهی از این تخفیف را در بازار و بین مشتریان خود توزیع می کنند و درعمل خرید سینک اخوان با قیمت مصرف کننده برای فعالان این حوزه معنایی نداشته و ندارد. منتها اختلاف و رقابت بر سر درصد تخفیف اعمالی توسط نمایندگان است که بعضا در یک منطقه خریداران را از سمت یک نماینده به نماینده دیگری حرکت می دهد.

 • در ارتباط با خرید سینک اخوان با تخفیف مناسب دو نکته قابل توجه است
 1. نمایندگان فروش معمولا براساس حجم خرید مشتریان خود این درصد تخفیف اعمالی را تنظیم می کنند و حجم خرید بالاتر در سال یا مدتی مشخص به طور طبیعی با در صد تخفیف بیشتری نیز همراه خواهد بود.
 2. در مورد یک معمولا اختلاف و تفاوت آنچنانی وجود ندارد و مسأله اصلی در اینجاست که نماینده فروش شرکت در اعمال تخفیفات فروش بین عاملین تفاوت قائل می شود که البته بنا به نظر و تشخیص اوست و انتقال این موضوع به بازار فروش اسباب ایجاد اختلافات بین مشتریان و حتی نمایندگان و شرکت می شود. برای مثال تفاوت درصد تخفیف بین دو شهر اصفهان و تهران که مسافت زیادی با هم ندارند برخی از مشتریان اصفهانی را متمایل به خرید از نمایندگان تهرانی می کند.
سینک ظرفشویی اخوان

خرید اینترنتی سینک اخوان

یکی دیگر از روش های خرید به روز و راحت سینک اخوان خریدهای اینترنتی است که امروزه نیز بسیار رایج و مرسوم شده است و بیشتر برای خریدهای تک محصول انجام می شود. البته لازم به ذکر است جهت یافتن نمایندگان فعال شرکت و ایجاد ارتباط با آنها نیز فضای اینترنت بسیار پویاست و خرید عمده و جزئی سینک در این فضا با راهکارها و روش های مربوط به خود بسیار آسان شده است.

سینک ظرفشویی ارزان در اخوان

از آنجا که تنوع قیمت در سینک ظرفشویی بسیار گسترده است شرکت اخوان یکی از شرکت هایی است که با تولید انبوه و گسترده سینک های معمولی با قیمت مناسب و ارزان توانسته بخش قابل توجهی از خریداران سینک ارزان را متوجه خود سازد و سینک های معمولی اخوان در بازار را می توان به عنوان یکی از انواع سینک ظرفشویی ارزان نام برد.

سینک جدید اخوان

در حال حاضر خانواده سینک های باکسی اخوان در زمره سینک های جدید به شمار می روند و سینک کد ۳۰۱ با ورق یک میلیمتر و قابلیت نصب توکار به عنوان سینک جدید اخوان مطرح است.

سایر محصولات تولیدی شرکت اخوان

هرچند که در اینجا به صورت تخصصی و ویژه درباره محصول سینک ظرفشویی اخوان صحبت شد و این محصول به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت لکن شرکت اخوان به عنوان یک مجموعه تولیدی بزرگ و توانا در عرصه تولید سایر تجهیزات آشپزخانه نیز مطرح است و در این میان اجاق گازهای اخوان با تنوع گسترده در مدل صفحه ای یا رومیزی و مبله را می توان نام برد. همچنین هود آشپزخانه و فر اخوان از جمله دیگرتولیدات این شرکت به شمار می رود که بیشتر در تنوع و توان ارائه دائمی تولید توانسته است نیاز مخاطبان خود را برطرف نماید.

انواع محصولات اخوان

 • سینک ظرفشویی اخوان

 • سینک آشپزخانه اخوان
 • سینک صنعتی اخوان
 • اجاق گاز اخوان

 • اجاق گاز صفحه ای (رومیزی)
 • اجاق گاز مبله
 • هود اخوان

 • فر توکار اخوان

 • فرگازی اخوان
 • فر برقی اخوان
 • فر گاز و برق اخوان

شیرآلات بهداشتی اخوان

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: آقای محمدی
شماره موبایل: 09120634338
آدرس کانال: sinkcenter@
آدرس سایت: www.sinkcenter.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir
2 پاسخ

تعقیب

 1. […] می گردد مثلا قیمت سینک ظرفشویی استیل البرز یا قیمت سینک ظرفشویی اخوان تابع عوامل متعددی است و یک فعال بازار داخلی می داند که […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *