سینک ظرفشویی استیل البرز را بهتر بشناسید

سینک ظرفشویی استیل البرز از تولیدات شرکت صنایع استیل البرز واقع در شهرک صنعتی شیراز می باشد. سینک های ظرفشویی استیل البرز یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین برندهای لوازم آشپزخانه نزد خانواده های ایرانی است.سینک ظرفشویی استیل البرز همچنین اولین دارنده نشان استاندارد سینک ظرفشویی در ایران به شمار می رود و در عرصه تولید و عرضه سینک های شیشه ای نیز پیشتاز بوده است.

انواع سینک های ظرفشویی استیل البرز

سینک های ظرفشویی استیل البرز که در بیش از ۱۵۰ نوع و مدل متفاوت تولید و در بازار عرضه می شود در انواع سینک های روکار،توکار و زیرکابینتی موجود است که با کیفیت بالا از ورق های استنلس استیل تولید شده و  به فروش می رسد.
علاوه برسینک های تولیدی از ورق استیل، دو نوع سینک کریستال (شیشه ای) به رنگ های سفید و مشکی نیز از محصولات سینک ظرفشویی استیل البرز می باشد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

انواع سینک ظرفشویی استیل البرز از نظر طرح سینک

انواع سینک ظرفشویی استیل البرز از نظر طرح سینک به چند دسته تقسیم می شوند. همانطور که سلیقه های مختلفی در انتخاب محصول سینک ظرفشویی وجود دارد، میزان اهمیت فضایی که سینک در آنجا به کار می رود نیز متفاوت است. همین طور مسئله توان اقتصادی خرید نیز پارامتر تأثیرگذار بر هر تصمیم و انتخابی است که هر تولید کننده ای را بر آن می دارد تا این تنوع موجود در میان مشتریان را پاسخگو باشد و لذا وجود انواع سینک ظرفشویی استیل البرز در مدل های معمولی، فانتزی، نیمه فانتزی، شیشه ای و آندرمونت پدیده ای برآمده از نیاز مشتریان است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک معمولی استیل البرز

سینک های معمولی استیل البرز از نظر مشخصات لگن و سینی دارای انواع سینک معمولی تک لگن، دولگن، دولگن دوسینی و لگن وسط می باشند. همچنین از لحاظ ظاهری و رنگ در دو نوع آبی و براق تولید می شوند و از طرفی با دو نام و برند استیل البرز و ساحل به بازار عرضه می گردند. به عبارتی سینک های معمولی استیل البرز در دو برند استیل البرز و ساحل و در دو نوع براق و آبی تولید می شوند. نکته قابل توجه دیگر در ضخامت ورق های استیل سینک های معمولی البرز است که در مدل استیل البرز دارای ضخامت ۵/۰ میلیمتر و در مدل ساحل دارای ضخامت ۴/۰ میلیمتر است که عملا در ضربه پذیری، انعطاف و حالت ارتجاعی سینک اثرگذار است. همچنین سیفون و ملحقات سینک های معمولی جداگانه به فروش می رسد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک نیمه فانتزی استیل البرز

سینک نیمه فانتزی استیل البرز جملگی دارای دولگن و یک سینی می باشند و به عبارتی بدلی از سینک های فانتزی استیل البرز هستند. به این معنا که مشابه هر کد نیمه فانتزی یک کد محصول سینک فانتزی استیل البرز وجود دارد با این تفاوت که ضخامت ورق سینک های نیمه فانتزی ۷/۰ میلیمتر بوده و همانند سینک های معمولی دارای سیفون و ملحقات همراه با کارتن سینک نیست و کلیه ملحقات آن جداگانه به فروش می رسد. سینک های نیمه فانتزی استیل البرز در طرح سینی پروانه در مدل های ۲۷۰ و ۲۲۰ و طرح سینی پلاس در مدل های ۲۶۰ و ۱۶۵ تولید می گردد. دو مدل ۲۱۴ و ۲۱۵ نیز از مدل های جدید سینک نیمه فانتزی البرز است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک فانتزی استیل البرز

سینک فانتزی استیل البرز همانطور که از نام آن پیداست کامل ترین، قوی ترین و پرفروش ترین محصول سینک ظرفشویی استیل البرز است. بسته بندی کامل همراه با سیفون و سایر ملحقاتی که در کارتن سینک قرار دارد از موارد الزامی همراه با محصول است که شامل سبد پلاستیکی، تخته ساطور و مایع براق کننده می باشد. در مدل های ۸۱۲، ۸۱۳، ۸۱۴ و ۸۱۵ سینک همراه با جامایع فلزی است و مدل های سری ۷۰۰ شامل ۷۳۳، ۷۳۴، ۷۳۵ و ۷۳۶ جزو مدل های فانتزی پرطرفدار و پرفروش آن به شمار می رود. همینطور ضخامت ورق ۸/۰ میلیمتر در لگن و ۱ میلیمتر در سینی سینک های فانتزی استیل البرز، ویژگی منحصر به فرد آنهاست.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک شیشه ای استیل البرز

سینک شیشه ای استیل البرز با تلفیق لگن استیل و اتصال کامل آن به صفحه شیشه ای تولید شده است. شرکت صنایع استیل البرز اولین شرکت تولیدکننده سینک شیشه ای در ایران به حساب می آید که گواهی ثبت اختراع IUL انگلستان را نیز در این زمینه به دست آورده است. سینک های شیشه ای البرز در دونوع مشکی و سفید می باشد و علی رغم اینکه در دسته سینک های فانتزی قرار می گیرد به دلیل ظرافت و زیبایی منحصر به فرد آن می توان عنوان سوپرفانتزی را نیز به آنها داد. علاوه بر کلیه ویژگی های مربوط به سینک های فانتزی استفاده از شیشه ۸ میلیمتری کریستال و نشکن عنصر مضاعف به کار رفته در این محصولات است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک آندرمونت استیل البرز (کورین یا زیرکابینتی)

سینک آندرمونت استیل البرز نیز عنوانی بود که برای اولین بار توسط شرکت البرز به کار رفت و اصطلاح آندرمونت را در بین محصولات سینک ظرفشویی متداول نمود. در عمل و توسط کابینت کارها و تعدادی از فروشندگان همان اصطلاح کورین یا زیرکابینتی برای آن به کار می رود. سینک های آندرمونت استیل البرز در سه مدل ۹۰۵، ۹۳۵ و ۹۳۰ تولید و عرضه شده است که مدل ۹۳۰ دارای تک لگن و مدل ۹۳۵ دارای دولگن هم انداره است. در این میان مدل ۹۰۵ با دولگن کوچک و بزرگ در کنار هم طراحی شده که عملا مفهوم راست و چپ بر مبنای لگن بزرگ را مطرح می سازد که البته بسیاری از این موضوع غافلند.

سینک ظرفشویی استیل البرز

انواع سینک ظرفشویی استیل البرز از نظر نوع نصب

پس از اینکه توسعه و تولید سینک های ظرفشویی در مدل ها و طرح های مختلف صورت گرفت یکی از اتفاقاتی که هم مبنای فنی و هم مبنای زیباشناختی داشت تولید وعرضه سینک در مدل نصب توکار بود. عمده سینک ها در ابتدا به صورت روکار و بر روی کابینت نصب می شد و دو ضلع جلو و انتهایی آن برآمدگی و حالت نصب بر روی چارچوب و یا کابینت را داشتند که در مدل های توکار به کلی هر چهارضلع در داخل کابینت قرار می گیرند.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک ظرفشویی روکار استیل البرز

عمده سینک های ظرفشویی استیل البرز در دو مدل نصب روکار و توکار تولید می شوند و سعی و اهتمام لازم را بر این قرار داده اند که در صورت انتخاب یک کد محصول سینک، مدل نصب، محدودیتی در خرید ایجاد ننماید و سینک ظرفشویی روکار استیل البرز پاسخگوی نیاز به سینک های روکار است و فقط نکته قابل توجه در سینک های روکار این نکته می باشد که سینک های روکار به دلیل نوع طراحی و مدل انتقال آب فاقد آب بندی است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک ظرفشویی توکار استیل البرز

سینک ظرفشویی توکار استیل البرز مانند سینک های توکار هر برند دیگری منبع زیباشناسی دارد و اغلب، حس بهتری را در فضای آشپزخانه نسبت به سینک های توکار دارند. البته این نکته دلیل بر زیبانبودن سینک های روکار نیست. سینک ظرفشویی توکار استیل البرز با تنوعی که در طرح های سینی ایجاد نموده، انتخاب سینک توکار را بسیار راحت کرده است و از طرفی با در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت نصب و آب بندی سینک های توکار مسائل فنی را نیز بسیار اصولی در نظر گرفته است که استفاده از نوار آب بند PU و بست های محکم فلزی در همین راستا می باشد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

سینک ظرفشویی کورین استیل البرز

همانطور که در دسته سینک های ظرفشویی استیل البرز از نظر طرح عنوان گردید سینک های کورین استیل البرز با نام آندرمونت برای اولین بار توسط شرکت استیل البرز نامگذاری شده اند و علی رغم اینکه در نوع نصب جزو دسته نصب های توکار به حساب می آیند اما به دلیل ظرافت خاصی که در آنها وجود دارد از بعد نصب نیز یک جایگاه ویژه به آنها داده اند. چون فرآیند نصب آنها علی رغم شباهتی که با سینک های توکار دارد به دلیل نداشتن سینی، کاملا از زیر کابینت انجام می شود و آب بندی و انجام تنظیمات بست ها و محکم نمودن آنها از حساسیت بالایی برخوردار است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

انواع سینک ظرفشویی استیل البرز از لحاظ لگن و سینی

تمام سینک های ظرفشویی پس از انتخاب کد محصول و مدل توکار یا روکار آن با دو ویژگی لگن و سینی شناخته می شوند و مهمترین پارامتری که برای نصب یک سینک ظرفشویی برای کابینت کار مهم است تعداد لگن و در ادامه جهت لگن آن می باشد که در صورتی که این موارد رعایت نگردد نصب سینک ظرفشویی را غیرممکن می سازد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

تعداد لگن و سینی

در معرفی انواع سینک ظرفشویی استیل البرز عنوان گردید که تعداد لگن و سینی و تنوع آنها از ویژگی های سینک های البرز به شمار می رود و وجود یک لگن و یک سینی، یک لگن و دو سینی، دو لگن و یک سینی و دو لگن و دوسینی امری طبیعی در طراحی مدل های سینک ظرفشویی استیل البرز است. هرچند که اصطلاح یک لگن و نیم اصطلاح متداولی در برخی از مدل های سینک ظرفشویی است. لکن این عنوان به دلیل کوچک بودن بیش از حد یک لگن به کار می رود وگرنه همان دو لگن مورد نظر است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

جهت لگن و سینی

نکته ای بسیار ساده و البته در عین سادگی بسیار مشکل ساز در خرید و فروش سینک ظرفشویی جهت لگن و سینی است. بر روی کارتن محصولات سینک ظرفشویی استیل البرز با دو عبارت R و L عملا جهت لگن سینک های فانتزی مشخص شده است. به این معنا که R معادل لگن راست و L معادل لگن چپ بودن سینک است. اما مسأله اینجاست که برخی از خریداران و یا حتی فروشندگان ملاک خود را بر روی جهت سینی قرار می دهند و این یعنی تفاوت صد در صدی در جهت. به این صورت که سینک ظرفشویی لگن راست در واقع سینی چپ دارد و سینک با لگن در سمت چپ دارای سینی در سمت راست خود است و توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

ابعاد سینک ظرفشویی استیل البرز

ابعاد سینک ظرفشویی استیل البرز که شامل طول و عرض سینک و ارتفاع یا عمق لگن آن است از دیگر ویژگی های فنی در تهیه و انتخاب یک سینک ظرفشویی مناسب می باشد. ارتفاع یا عمق لگن در حجم و ظرفیت سینک موثر بوده و طول و عرض سینک بسیار وابسته به تعداد لگن و سینی سینک ظرفشویی است و از سوی دیگر روکار یا توکار بودن سینک در عرض آن بسیار تاثیر می گذارد. به این صورت که عمدتا سینک های توکار دارای عرض ۵۰ سانتیمتر و سینک های روکار دارای عرض ۶۰ سانتیمتر هستند. و برای مثال در سینک استیل البرز اصطلاح ۵۰ به معنی توکار و ۶۰ به معنی روکار بودن سینک است. اما استثنائاتی نیز وجود دارد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

استثنا در ابعاد سینک ظرفشویی استیل البرز

اینکه اصطلاح ۵۰ به معنی عرض ۵۰ سانتیمتر در سینک ظرفشویی است کاملا صحیح می باشد اما الزاما به معنی توکار بودن سینک نیست. برای مثال کدهای ۱۶۵، ۲۲۰، ۲۶۰، ۲۷۰، ۶۱۰، ۶۱۲ و ۷۲۵ استیل البرز در بعد عرضی ۵۰ سانتیمتر با مدل نصب روکار نیز تولید می شوند و در تهیه و خرید و فروش این مدل ها سینک ها باید دقت بسیار صورت گیرد که مثلا سینک ۵۰/۲۲۰ علی رغم داشتن عرض ۵۰ سانتیمتر بایستی روکار و توکار بودن آن نیز استعلام شود که بر روی کارتن های سینک ظرفشویی استیل البرز نیز این موضوع با کلمات ON و IN مشخص شده است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

خرید و فروش سینک ظرفشویی استیل البرز

خرید و فروش سینک ظرفشویی استیل البرز به عنوان یک برند شناخته شده در بازار بسیار متداول و مرسوم است. استیل البرز به عنوان یک برند قدیمی و پیشتاز در عرصه تولید سینک ظرفشویی توانسته است جایگاه مناسبی را در بین فروشندگان و مصرف کنندگان این محصول باز کند و از آنجایی که در این مدت توانسته است حداقل کیفیت مطلوب و مورد نیاز مشتریان را حفظ نماید کماکان جایگاه نسبتا مطلوبی را در بازار دارد هرچند که هر موقعیتی دائمی نیست و قانون نوسانات در اینجا نیز صدق می کند.

سینک ظرفشویی استیل البرز

نمایندگی فروش سینک ظرفشویی استیل البرز

نمایندگی فروش سینک ظرفشویی استیل البرز یکی از اصلی ترین سیاست های فروش این شرکت بوده است و در هر زمانی با حجم و اندازه ای متفاوت، این استراتژی را پیاده می نماید و اعداد و ارقام و تارگت های فروش را برحسب منطقه و موقعیت جغرافیایی برای نمایندگان دستخوش تغییرات قرار می دهد. تعدد و کاهش یا افزایش تعداد نمایندگان فروش نیز در دوره های متفاوت و سلایق مدیران فروش تغییر می کند. با این حال که سیاست فروش از طریق نمایندگی یکی از سیاست های موفق در فروش بوده و هست اما در دوره ای سیاست فروش مویرگی نیز در شرکت استیل البرز اجرا گردید که با شکست مواجه شد و ضمن تحمیل هزینه های اعتباری و مالی زیادی به شرکت مجددا رویه فروش عمده به بنکدار و نماینده در دستور کار قرار گرفت.

سینک ظرفشویی استیل البرز

فروشگاه سینک ظرفشویی استیل البرز

فروشگاه سینک ظرفشویی استیل البرز را می توانید در سراسر شهرهای مختلف مشاهده کنید و تابلوهایی که با عنوان بزرگ نام برند استیل البرز را یدک می کشند و در گوشه ای از آن بسیار کوچک، نام فروشگاه نیز به چشم می خورد. اولین نکته قابل توجه اینکه هر فروشگاهی با تابلوی فروشگاه سینک ظرفشویی استیل البرز الزاما نماینده شرکتی نیست و این تابلوها با هزینه خود شرکت و حتی پرداخت عوارض شهرداری آنها برای فروشگاه داران نصب می گردد و بیشتر جنبه تبلیغات و توسعه برند دارد و نکته دوم که برگرفته از نکته اول نیز هست اینکه تمام فروشگاه ها با تابلوی استیل البرز، فروشنده تمام محصولات استیل البرز با بهترین شرایط و قیمت فروش نیستند.

خانه های البرز

یکی دیگر از سیاست های تبلیغاتی و برندینگ شرکت صنایع استیل البرز ایجاد خانه های البرز در تعدادی از شهرها و مراکز استان هاست. به این صورت که محلی به صورت نمایشگاهی توسط محصولات استیل البرز دکور می شود و امکان مشاهده و رویت محصولات استیل البرز و ازجمله سینک ظرفشویی نیز برای مشتری مصرف کننده مهیا می گردد. هرچند که این حرکت در جهت جذب مخاطب نهایی محصولات بسیار مفید است اما سیاست های قیمتی و فروشی که در خانه های البرز پیاده می شود آسیب ها و هزینه های مخصوص به خود را نیز به همراه خواهد داشت.

سینک ظرفشویی استیل البرز

مقایسه سینک های ظرفشویی استیل البرز با سایر برندها

در مقام مقایسه ی سینک های ظرفشویی استیل البرز با سایر برندها شاید بتوان کتاب ها نوشت و این قصه سر بسیار درازی خواهد داشت. چرا که هر برند دارای تعداد محصولات متنوعی در سینک ظرفشویی است و تشابه ظاهری طرح ها و مدل ها در برندهای مختلف، بسیار وجود دارد که امکان مقایسه فنی و تکنیکی را از بعد کمی و کیفی مهیا می سازد. اما با همه این تفاسیر سینک های ظرفشویی استیل البرز به عنوان یک برند مطرح داخلی، مزایا و معایبی را برای مصرف کننده نهایی و فروشنده این برند به همراه دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

مزایا

 • قدمت برند و امکان اعتماد به خدمات و گارانتی ارائه شده از سوی شرکت
 • تولید وافر و در دسترس بودن و فراوانی محصول در بازار و اعتماد به تداوم تأمین محصول سینک ظرفشویی
 • شناخته بودن برند برای مصرف کننده و عدم نیاز به تلاش جهت اغنای مشتری
 • کیفیت ثابت شده، خدمات شرکتی و اطمینان از نداشتن عواقب بعدی در فروش محصول از لحاظ کیفیت و پاسخگویی
 • حمایت از تولید و کالای ایرانی و کمک به اشتغال و کارآفرینی داخلی

معایب

 • حاشیه سود پایین برندها برای فروشنده در بازار
 • وجود تنوع قیمتی در بازار به دلیل رقابت در فروش بر سر محصولات شناخته شده بازار
 • سیستم فروش نمایندگی و تمرکز قدرت فروش در یک یا چند بنکدار و تعیین تکلیف آنها
 • قدرت برند در سیاست گذاری قیمتی و عدم تمکین زیاد به خواسته ها و کشش بازار

سینک ظرفشویی استیل البرز

مشخصات سینک ظرفشویی استیل البرز

 • سینک های ظرفشویی استیل البرز با بیش از ۱۵۰ مدل متنوع و ابعاد مختلف
 • استفاده از ورق های ۱۸/۱۰ stainless steel
 • اولین دارنده نشان استاندارد سینک در ایران
 • دارای سیفون و تخته برش رایگان در کلیه سینک های فانتزی
 • استفاده از ورق های stainless steel در ضخامت های ۰/۵ ، ۰/۷ و ۰/۸ میلیمتر
 • دارای نوار آب بندی PU در سینک های توکار، بدون نیاز به آب بندی اضافی
 • استفاده از بست های فلزی جهت آب بندی مناسب کابینت

قیمت سینک های ظرفشویی استیل البرز

قیمت سینک های ظرفشویی استیل البرز بسیار وابسته به نوع آن است و این مسأله بسیار بدیهی و طبیعی بوده و در سایر برندهای سینک ظرفشویی نیز حاکم است. قیمت سینک های ظرفشویی استیل البرز در مدل روکار، توکار و شیشه ای کاملا متفاوت می باشد و بسیار وابسته به طرح آن اعم از معمولی، فانتزی و نیمه فانتزی است. چون همانطور که در قسمت انواع سینک ظرفشویی استیل البرز از نظر طرح سینک عنوان گردید تفاوت های ساختاری و بنیادی بسیاری در این نوع از سینک ها از لحاظ ضخامت ورق و دیگر مشخصات وجود دارد. علاوه برهمه این موارد نوسانات بازار، قیمت اعلامی شرکت، میزان شفافیت بازار و شرایط تخفیف اعلامی شرکت نیز در تعیین این قیمت بسیار موثر است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

قیمت سینک ظرفشویی روکار استیل البرز

قیمت سینک ظرفشویی روکار استیل البرز در بین سینک های روکار و توکار تراز بالاتری را داراست. علت گران تر بودن سینک های روکار اول به دلیل بعد بیشتری است که در عرض به خود اختصاص می دهد و طبیعتا مقدار ورق مصرفی را بیشتر میکند و دوم اینکه در بعد عرضی ۶۰ به نسبت ۵۰ سانتیمتر به دلیل ابعاد مشخصی که در رول های ورق استیل وجود دارد، اصطلاحا پرتی یا ورق ضایعاتی بیشتری ایجاد می گردد که خود عامل افزایش قیمت سینک های روکار می شود.

سینک ظرفشویی استیل البرز

قیمت سینک ظرفشویی توکار استیل البرز

قیمت سینک ظرفشویی توکار استیل البرز به دلیل عرض ۵۰ سانتیمتر و ضایعات کمتری که در تولید ایجاد می کند کمی پایین تر از سینک های روکار استیل البرز است. اما در مقابل نه به علت قیمت بلکه به دلیل زیبایی چشم نواز تر در محیط آشپزخانه فروش بالاتری دارد. قیمت آنها نیز مشابه سینک های روکار تابع شرایط عمومی بازار و شرایط و قیمت و تخفیفات شرکتی نیز می گردد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

قیمت سینک ظرفشویی شیشه ای استیل البرز

قیمت شیشه ای استیل البرز بالاترین قیمت را در بین سینک های استیل البرز به خود اختصاص می دهد. کاملا طبیعی است که به دلیل عنصر شیشه ای که در تولید این محصول به طور مضاعف به کار رفته است قیمت تمام شده بالاتری را نیز خواهد داشت. نکته قابل توجه دیگر تفاوت قیمتی بین سینک شیشه ای مشکی وسفید است که بر اساس لیست قیمت شرکتی و منطق حاکم بر تولید قیمت سینک ظرفشویی شیشه ای استیل البرز از نوع سفید نیز کمی از نوع مشکی آن بالاتر است.

سینک ظرفشویی استیل البرز

قیمت و درصد تخفیف سینک ظرفشویی استیل البرز

قیمت و درصد تخفیف سینک ظرفشویی استیل البرز که از سوی شرکت اعلام می گردد قبل از شرایط اقتصادی و نوسانات بازار عامل اصلی و تعیین کننده قیمت و درصد تخفیف سینک ظرفشویی استیل البرز در بازار است. علی رغم شرایط تخفیف پلکانی که در سیستم فروش شرکت صنایع استیل البرز وجود دارد معمولا عرف قیمتی از این محصول در بازار موجود است که مورد توقع خریداران و حتی مصرف کنندگان نیز می باشد و این قیمت فروش و درصد تخفیف بازار نسبت مستقیم دارد با شرایط فروش و درصد تخفیفات پلکانی که توسط شرکت اعمال می گردد.

سینک ظرفشویی استیل البرز

دیگر محصولات تولیدی شرکت صنایع استیل البرز

شرکت صنایع استیل البرز از جمله شرکت های تولید است که با محصول سینک ظرفشویی شروع به تولید کرده است و د رادامه بنا به نیاز و تقاضای بازار به تولید سایر محصولات و تجهیزات آشپزخانه نیز روی آورده است و در حال حاضر محصولات هود برقی آشپزخانه، اجاق گاز، فرهای برقی، مایکروویو و چهار مدل شیر سینک ظرفشویی را نیز در کارخانه شمس آباد تهران تولید می کند. این شرکت علاوه بر برند استیل البرز که برند اصلی شرکت است با برند دومی نیز اقدام به تولید محصولات اجاق گاز می کند. برند ایزاتک که ترکیبی از مخفف نام خانوادگی بنیانگذار مجموعه و کلمه تکنیک است معرف محصولات اجاق گاز تولیدی این کارخانه با قطعات تمام ایرانی می باشد.