سینک ظرفشویی ایتالیایی، خرید برند خارجی یا تقلبی؟!

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

سینک ظرفشویی ایتالیایی و خرید سینک ظرفشویی ایتالیایی همواره طرفداران خاص خود را داشته است. شاید این تمایل به خرید سینک ظرفشویی ایتالیایی از آنجا نشأت می گیرد که کشور ایتالیا مهد هنر و معماری است و این مسأله برفرهنگ عمومی و محلی ایتالیا تأثیر بسزایی گذاشته و همواره ترویج مد و سبک های جدید در طراحی و زیبایی را به خود اختصاص داده است.

وقتی این مسأله را در کنار رونق صنعت فلزکاری ایتالیا قرار دهیم قطعا تولید و ارائه سینک ظرفشویی ایتالیایی بسیار بدیهی به نظر می رسد. فقط کافیست جمیع عناصر زیر را در کنار هم قرار دهید:

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

 

  • سینک ظرفشویی و محل قرارگیری آن که در آشپزخانه وجود دارد.
  • زن به عنوان موجودی زیباپسند که در این محیط فعالیت می کند.
  • کشور ایتالیا که مهد هنر و معماری است.
  • صنعت فلزکاری در کشور ایتالیا رواج دارد.

جمیع این عوامل دست به دست هم می دهد تا تولید سینک ظرفشویی ایتالیایی را تبدیل به صنعتی اجتناب ناپذیر کرده و از ترکیب هنر و صنعت محصولی را پدید آورد که مورد استقبال جهان و جهانیان باشد.
اما در اینجا توجه به چند موضوع و نکته حائز اهمیت می باشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

 

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

قیمت سینک ایتالیایی

قیمت سینک ظرفشویی خارجی تابعی از قیمت ارز و هزینه های گمرک در واردات سینک ظرفشویی است. هر محصولی در فرآیند صادرات و واردات دارای کد کالایی مخصوص به خود است که اصطلاحا آن را HS Code گویند و کلیه تعرفه های گمرکی بر مبنای آن تعریف می گردد. در مورد محصولات وارداتی جدای از این موضوع شرایط قیمت دلار نیز بر قیمت کالای وارداتی موثر است و به طور طبیعی در دوره های افزایش شدید نرخ ارز قیمت ریالی این محصولات به شدت افزایش می یابد.

علاوه بر دوعامل فوق تولید داخلی محصول سینک و سیاست های حمایتی دولت از تولیدات داخلی نیز بر شرایط ورود بعضی از محصولات تأثیر می گذارد و امکان رقابت قیمت سینک ظرفشویی خارجی و به طور خاص قیمت سینک ایتالیایی بسیار سخت تر می شود. در مجموع اگر در دسته خریدارن سینک ایتالیایی قرار دارید جدای از تمام مسائلی که در این زمینه وجود دارد باید آمادگی پرداخت هزینه بالاتر را از ابتدا داشته باشید.

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

قیمت سینک رنگی

تنوع رنگ در محصولات و به طور خاص سینک ظرفشویی از آن دست پارمترهایی است که فضای آشپزخانه را از حالت یکنواختی خارج نموده و دست طراحان را در زیباسازی محیط بسیار باز می گذارد. از آنجایی که این تنوع رنگ بسیار به متریال و ماده اولیه تولید سینک وابسته است و به طور طبیعی در سینک های استیل این امکان وجود ندارد می توانیم سینک رنگی را در بین سینک های گرانیتی و شیشه ای مشاهده کنیم و علی القاعده قیمت آنها نیز به طور معمول کمی بالاتر از سایر انواع سینک ظرفشویی است.

  • البته سینک های استیل نیز در ظاهر خود به دو شکل مات و براق ظاهر می شوند.

قیمت سینک ظرفشویی سفید

رنگ سفید نیز در سینک شیشه ای سفید که از کریستال سفید تولید شده است قابل مشاهده می باشد و همچنین سینک های گرانیتی سفید نیز در بازار وجود دارند.

  • به طور معمول سینک شیشه ای سفید از نوع مشکی آن کمی گران تر بوده ولی در سینک های گرانیتی تفاوت زیادی بین رنگ های تولیدی وجود ندارد.

 

 سینک ظرفشویی ایتالیایی

خدمات پس ازفروش سینک ایتالیایی

اگر در فرآیند خرید و یا پس از خرید و استفاده محصولات تولید داخل با مشکلی برخورد نمایید در اکثر شرکت ها واحدی به عنوان خدمات پس از فروش وجود دارد که پاسخگوی تمامی این مسائل و مشکلات است و با کیفیت پایین یا بالا در دوره زمانی ضمانت یا گارانتی سینک ظرفشویی پاسخگویی نسبی برای مصرف کننده وجود خواهد داشت. اما در مورد سینک ایتالیایی و کلا سینک ظرفشویی خارجی به طور معمول نماینده داخلی فعالی حضور ندارد و کالا به طور معمول توسط یک بازرگان یا وارد کننده وارد کشور شده است و لذا علی رغم کیفیت بالایی که برای محصولات اروپایی و ایتالیایی متصور است در صورت بروز مشکلی در ارتباط با سینک خریداری شده مرجع رسمی و مسئولی برای پاسخگویی نیست.

 سینک ظرفشویی ایتالیایی

سینک ایتالیایی یا برچسب ایتالیایی؟

متأسفانه تقلب و فریب مصرف کننده پدیده ای است که در هر صنف و صنعتی به صورت کم یا زیاد وجود دارد و یکی از عواملی که بستر تقلب را فراهم می سازد رویکردها و تصمیمات احساسی مصرف کنندگان سینک ظرفشویی است. عدم اطمینان به تولیدات داخلی و یا عدم شناخت محصولات باکیفیت داخلی و خودباختگی در تمام زمینه های تولید داخلی باعث می شود تا به هر قیمت و شرایطی به دنبال محصول خارجی و سینک خارجی یا سینک ایتالیایی باشیم. غافل از اینکه در بعضی موارد هزینه بالاتر و بیشتری را که پرداخت می کنیم برای برچسب و لیبل تقلبی است که بر روی یک سینک باکیفیت تولید داخل زده شده است و فروشندگان فریبکار با معرفی محصولی که حاصل زحمات تولیدکنندگان داخلی است به عنوان سینک ایتالیایی یا خارجی در عمل رقمی چندین برابر را مطالبه می کنند.

 سینک ظرفشویی ایتالیایی

برای جلوگیری از این اتفاق توجه به چند نکته لازم و ضروری است:

  1. در سینک های استیل در واقع تمام ماده اولیه که استیل ضدزنگ می باشد محصولی وارداتی است و در حال حاضر ورق استیلی که قابل استفاده در تولید سینک ظرفشویی باشد و در داخل کشور تولید شود وجود ندارد. لذا بسیاری از سینک های استیل با ورق های وارداتی و در طرح های ایتالیایی و ترک در داخل تولید و مونتاژ می گردد.
  2. در مورد سینک گرانیتی خوشبختانه توان تولیدی بالایی در داخل کشور وجود دارد و براساس نیاز مخاطبان تنوع در طرح و رنگ نیز به وضوح مشاهده می شود. لذا تکیه بر توان تولیدی داخل و عدم احساس خودباختگی در تولید این محصول تکافوی نیاز داخلی را می نماید و این نکته نیز لازم به ذکر است که تعدادقابل توجهی از سینک های گرانیتی موجود در بازار که به نام برندهای خارجی تولید و عرضه می گردند حاصل دست و تلاش تولدکنندگان باغیرت داخلی است که به دلیل عدم آشنایی با اصول فروش و بازاریابی صحیح، محصولاتشان توسط سوداگران این صنعت با برندهای ایتالیایی و خارجی فروخته می شود.
  3. سینک های شیشه ای نیز در بین سینک های ظرفشویی متقاضیان خاصی را دارند که به دلیل خاص بودن محصول گرایش آنها نیز به سینک های خارجی و علی الخصوص سینک ایتالیایی مشاهده می شود. برای این دسته از مصرف کنندگان نیز این نکته لازم به ذکر است که فرآیند تولید سینک ظرفشویی شیشه ای نیز با کیفیت محصولات خارجی در داخل کشور وجود داشته و تنها مسأله کمبود تنوع در رنگ بندی آن است که به دو رنگ سفید و مشکی بسنده شده است.

 سینک ظرفشویی ایتالیایی

ابعاد سینک ظرفشویی

یکی از محدودیت هایی که در سینک های تولید داخل وجود دارد محدودیت در ابعاد و کارایی است که در بعد کارایی برای مثال نداشتن محلی برای تخلیه زباله در سینک های ایرانی بوده و محدودیت در ابعاد نیز مربوط به طول، عرض و عمق لگن می شود. البته عرف استفاده از سینک ظرفشویی و استانداردهایی که برای نصب و استفاده آن وجود دارد نیز در این موضوع موثر است و از طرفی پیدایش سینک های فانتزی با لگن عمیق توانسته است این محدودیت را کاهش دهد. اما همانطور که در ابتدا نیز عنوان گردید هنر معماری و طراحی کشور ایتالیا باعث شده است تا به سینک ظرفشویی از زوایای دیگری نیز نگاه شود و همین نگاه در پارامترهای مختلف آن تأثیر بگذارد که یکی از آنها ابعاد سینک ظرفشویی است.

برای روشن تر شدن موضوع با مثال زیر مسأله را بیشتر می شکافیم.

امروزه در اکثر خانه های جدید مدل طراحی آشپزخانه ها به صورت با یا اصطلاحا اپن (Open) می باشد و این نوع طراحی فضای داخل آشپزخانه و تجهیزات و اکسسوری به کار رفته داخل آن را کاملا آشکار می سازد که شاید یکی از دلایل نیز همین اتفاق است. حال تصور کنید پس از صرف شام در حالی که سینک ظرفشویی پر از ظروف آشپزخانه شده است و شما در حال تماشای تلویزیون هستید زنگ درخانه به صدا درآمده و برای شما مهمانان ناخوانده از راه برسند. یکی از دغدغه های کدبانوی خانه در این شرایط ظروف نشسته داخل سینک و ظاهر نازیبای آنها در بدو ورود مهمانان است.

 

در یکی از مدل های طراحی شده برای سینک ظرفشویی ایتالیایی لگن اصلی سینک بسیار عمیق و فضایی با بعد ارتفاعی بسیار بالا درنظر گرفته شده است که توسط دو نیم لگن سیار و متحرک بر روی لگن اصلی پوشانده می شوند. حال در چنین شرایطی کافیست ظروف به سینک اصلی و زیرین منتقل شده و روی آنها توسط دو نیم لگن متحرک بسته و پوشانده شود و ظاهر امر کاملا تمیز و آراسته گردد. این موضوع یکی از قابلیت هایی است که در طراحی سینک های تولید تا به حال دیده نشده و در نظر گرفته نشده است. و در اینجا شاید بتوان این نوع از طراحی را که برآمده از یک نیاز همیشگی است به عنوان ایده ای برای تولید کنندگان داخلی در نظر گرفت.

 سینک ظرفشویی ایتالیایی

سینک ظرفشویی آلمانی

به دلیل توانایی که کشور آلمان در تولید محصولات صنعتی مختلف دارد و از جمله لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه نیز در این دسته قرار می گیرند، سینک آلمانی نیز به عنوان یکی از تولیدات این کشور در بازار مطرح است و همان ذهنیت ها و دیدگاه ها و مسائلی که راجع به سینک ایتالیایی مطرح شد در مورد سینک آلمانی نیز مورد اشاره و طرح می باشد. لکن در این میان به دلیل شهرت و اعتباری که برای تجهیزات آشپزخانه آلمانی با برند بوش وجود دارد سینک ظرفشویی بوش نیز ممکن است به عنوان یک محصول و کالای باکیفیت عرضه گردد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

سینک ظرفشویی بوش

اگر به سایت اصلی شرکت تولیدی بوش مراجعه کنید و محصولات تولیدی آن را در حوزه لوازم خانگی بررسی کنید متوجه خواهید شد همانطور که در بازار ماشین ظرفشویی تولیدی این شرکت وجود دارد در سایت نیز به معرفی و عرضه آن یرداخته شده است اما در عبارت سینک یا سینک ظرفشویی و یا سینک آشپزخانه هیچ پیشنهاد و گزینه ای را برای شما ندارد و این بدان معناست که شرکت بوش به تولید این محصول نمی پردازد و در عمل سینک ظرفشویی بوش وجود خارجی نداشته و افرادی که با این برند قصد فروش سینک را به مشتریان دارند یا از ناآگاهی آنهاست و یا اینکه قصد و نیت دیگری دارند.

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

سینک ظرفشویی لتو

برند لتو از تولیدکنندگان لوازم خانه و تجهیزات آشپزخانه است. اصل شرکت در خارج از کشور بوده و از سال ۸۷ وارد ایران شده است. عمده محصولات با کیفیت تولیدات ترکیه ای برابری دارند و با توجه به اینکه واحد فعال و مستقری را در داخل دارد جزو معدود برندهای خارجی است که از قابلیت خدمات پس از فروش برخوردار می باشد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک های گرانیتی با تمام خصوصیات و ویژگی هایی که برای آنها مطرح است به دلیل جنس متفاوت و قابلیت تنوع در رنگ بندی آنها متقاضیان بسیاری دارد و از هر دو نوع ایرانی و خارجی آن در بازار موجود است. نکته قابل توجه اینکه کیفیت برخی از سینک های گرانیتی ایرانی و تولید داخل، کیفیت قابل قبول و نسبتا مطلوبی است و چه بسا برخی برندهای سینک خارجی و یا سینک ایتالیایی که در فروشگاه ها وجود دارند در فاصله چند ده کیلومتری و یا چند صد کیلومتری فروشگاه و در داخل کشور تولید شده اند.

سینک ظرفشویی البرز

سینک البرز که از سری تولیدات شرکت صنایع استیل البرز می باشد از آن دست تولیدات ایرانی است که هرچند ایراداتی نیز به آن مطرح است اما در بین سایر تولیدکنندگان داخلی توانسته است ضمن اینکه کیفیت تولید سینک های با ورق استیل خود را حفظ نماید، خدمات پس از فروش قابل قبولی را نیز ارائه دهد. البته در حال حاضر این شرکت سینک های استیل و شیشه ای را در همان ابعاد متعارف و متدلول بازار تولید می کند و عرصه تولید را در دیگر انواع سینک ظرفشویی خالی گذاشته است که از این دست سینک های گرانیتی و صنعتی را می توان نام برد به علاوه نمونه مدل های ایتالیایی با کاربری و زاویه نگاه متفاوت که مثالی از آن در قسمت بالا ارائه گردید

 

سینک ظرفشویی ایتالیایی

برندهای مختلف سینک ایتالیایی

سینک ظرفشویی ایتالیایی در برندهای متنوعی در بازار وجود دارد که می توان برندهای لامیرا، وایز، الیچی، فرامکو و فاستر را معرفی کرد. همچنین برند تکا (teka)، پی ام کی (PMK)، میکس و انزو از جمله دیگر برندهای ایتالیایی موجود در بازارند. برای انتخاب و خرید سینک ظرفشویی ایده آل می توانید دیگر مطالب موجود در سایت سینک سنتر را مطالعه نمایید. راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی و راهنمای خرید بهترین سینک ظرفشویی خارجی از جمله مقالاتی هستند که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین خرید سینک ظرفشویی ایرانی یا خارجی نیز شاید مورد سوال شما باشد که در مقاله مرتبط با همین عنوان به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.