قیمت سینک گرانیتی | برندهای داخلی و خارجی

قیمت سینک گرانیتی

اگر به دنبال خرید سینک های گرانیتی و به تبع قیمت سینک گرانیتی هستید با ما همراه باشید و نکات و مواردی را که در این زمینه مطرح می گردد مدنظر داشته باشید. قیمت سینک گرانیتی یک عامل اصلی در خرید و انتخاب این محصول می باشد که رنج قیمت آن بسیار وابسته به کیفیت تولید و سایر عوامل عنوان شده در این مقاله است. لذا در این مقاله سعی می شود تا این موضوع به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و ذهنیت صحیحی از آن برای شما شکل گیرد.

 

قیمت سینک گرانیتی 

سینک ظرفشویی

امروزه توجه بسیار بیشتری به محیط های داخلی خانه و علی الخصوص آشپزخانه می گردد و تجهیزات و لوازمی که در محیط کاری آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد هم از بعد زیبایی و هم از بعد کارایی مورد توجه است و در این بین سینک ظرفشویی به عنوان محصولی فوق العاده کاربردی و موثر در زیبایی محیط به شمار می رود که به دلیل تنوع موجود در آن به صورت تیتروار به معرفی انواع سینک ظرفشویی می پردازیم.

سینک ظرفشویی استیل

بیش از ۹۰ درصد بازار این محصول توسط سینک ظرفشویی استیل احاطه و پر شده است و بعضی از فعالان این حوزه اصالت سینک را متعلق به استیل و ورق استیل می دانند. اما در سایه حضور سلایق و نیازهای مختلف انسانی بسیار بدیهی است که تمرکز بر یک متریال و ماده اولیه نمی تواند پاسخگویی کاملی داشته باشد. انواع مختلف و معروفی از تولیدکنندگان سینک استیل وجود دارد که عبارتند از:

 • سینک ظرفشویی استیل البرز
 • سینک اخوان
 • سینک پلی استیل
 • سینک الکس

 

 قیمت سینک گرانیتی

سینک ظرفشویی شیشه ای

یکی از نمونه های فانتزی و یا شاید بتوان گفت سوپرفانتزی در تولیدات سینک ظرفشویی نمونه جدیدی است تحت عنوان سینک ظرفشویی شیشه ای که تاحدی سعی نمود خلأ و کمبود تنوع در تولید و ماده اولیه را پوشش دهد که بنا به دلایل مختلفی نتوانست به اندازه سینک های گرانیتی در بازار موفق باشد.

سینک سرامیکی

درصد بسیار کمی از مشتریان درصدد استفاده از سینک سرامیکی در آشپزخانه های خود هستند و بنا به موارد و دلایل ضروری خاص اقدام به این کار می کنند و بیشترین استفاده از جنس و ماده اولیه در تولید سینک های سرامیکی معطوف به تولید روشویی ها در حمام و سرویس های بهداشتی شده است. البته هیچ قاعده ای مطلق نبوده و تولید و استفاده سینک های سرامیکی نیز در بعضی از نقاط جهان امری متداول می باشد.

 

قیمت سینک گرانیتی

سینک گرانیتی

و اما سینک ظرفشویی گرانیتی و یا سینک گرانیتی که موضوع این مقاله بوده و قیمت آن در انواع برندها مدنظر می باشد. به طور قاعده مند و اصولی یک سینک گرانیتی اصل و باکیفیت متشکل از ۸۰ درصد کوارتز و ۲۰ درصد رزین می باشد که با ترکیبات محدودی از رنگ و مواد شیمیایی مخصوص خاصیت های لازم و ضروی برای یک سینک گرانیتی را فراهم می آورند. خصوصیاتی همچون ضدلک، ضدخش، آنتی باکتریال و مقاوم بوده در برابر حرارت و ضربه.

 

سینک ظرفشویی خارجی

یکی از نکاتی که مورد توجه خریداران بسیاری است خرید انواع سینک ظرفشویی خارجی می باشد. این موضوع بسیار طبیعی است که در کنار سایر اقلام مصرفی و کاربردی خانه، کیفیت و مطلوبیت سینک ظرفشویی نیز دارای اهمیت بالایی است و به همین علت سینک ظرفشویی خارجی مدنظر قرار می گیرد که درجای خود به توضیح راجع به آن پرداخته شده است و در اینجا فقط به ذکر این نکته می پردازیم که در صورتی که با افراد مطلع و صاحب نظر در این حوزه مشورت لازم صورت گیرد نمونه های باکیفیت و در رنج قیمتی معقول تر از سینک های خارجی در تولیدات داخلی وجود دارند.

 

 قیمت سینک گرانیتی

سینک ظرفشویی گرانیتی

در ادامه توضیحاتی که راجع به کلیت سینک های گرانیتی داده شد باز سوالاتی ذهن شما را به عنوان مخاطب درگیر می کند که در ادامه سعی بر آن شده است تا پاسخی هرچندکوتاه ولی کامل به آنها داده شود.

آیا سینک گرانیتی خوب است؟

در پاسخ به سوالات اینچنینی که “آیا سینک گرانیتی خوب است؟” یا “سینک گرانیتی خوبه؟” یا “خرید سینک گرانیتی یا استیل؟” باید گفت: سینک ظرفشویی گرانیتی اصل و با کیفیت به دلیل ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی که دارد از ابتدا به عنوان سینک های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد وبه دلیل استحکام و مقاومت بالای آن در کنار سایر ویژگی ها به عنوان یکی از نمونه های باکیفیت و مقبول سینک ظرفشویی محسوب می شود و کلیه ویژگی های مربوط به آن باید در قالب یک پکیج مشاهده و بررسی شود.

 

قیمت سینک گرانیتی

مزایا و ویژگی های سینک گرانیتی

همانطور که عنوان گردید سینک های گرانیتی باکیفیت دارای ویژگی ها و مزایایی هستند که به صورت مختصر به آنها اشاره می گردد:

 1. استحکام و مقاومت

امنیت و آرامش در استفاده از یک محصول ایمن، احساسی است که به طورطبیعی به انسان دست می دهد و در سینک های گرانیتی برخلاف سینکهای استیل این احساس ایجاد می شود و پس از بازنمودن شیرآب و جاری شدن آب بر روی لگن استحکام و مقاومت سینک گرانیتی لمس می گردد که حتی نیازی به استفاده از پدصداگیر نیز در زیرلگن سینک وجود ندارد.

 1. ضد خش بودن

مقاومت کافی و لازم در برابر خط و خش یک ویژگی منحصر به فرد برای سینک های گرانیتی محسوب می شود که پس از استحکام لازم احساس امنیت در استفاده محصول را دوچندان می کند و در نمونه های سینک گرانیتی این موضوع قابل رویت است.

 1. ضدلک بودن

پدیده لک و لکه شدن سینک ظرفشویی مسأله ای است که همواره مورد اعتراض خانم های خانه دار بوده است و انواع سینک ظرفشویی با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند و سینک ظرفشویی به عنوان وسیله ای که دائما در معرض شستشو و شستن با آب قرار دارد این موضوع اهمیت بالایی پیدا می کند که به کمک یکی دیگر از ویژگی های بارز سینک گرانیتی تاحد زیادی برطرف شده است و تست لک قهوه به عنوان یکی از تست های استاندارد در این زمینه موید همین مطلب می باشد.

 

قیمت سینک گرانیتی

 1. آنتی باکتریال

اگر بخواهیم عبارت آنتی باکتریال را بسیار ساده و قابل فهم توضیح دهیم می توان تیغ جراحی و ابزارهای مورد استفاده در اتاق عمل بیمارستان ها را مثال زد که دارای خاصیت آنتی باکتریال هستند به این معنا که در برابر آلودگی ها و میکروب و جذب آنها مقاوم بوده و سطح صاف و صیقلی سینک امکان ماندگاری آلودگی ها را کمتر می دهد و درصورت حضور آنها در سطح به سرعت برطرف شده و پاکیزه می گردند.

 1. سطحی نرم و طبیعی

به دلیل اینکه ۸۰ درصد از مواد تشکیل دهنده سینک گرانیتی از مواد طبیعی کوارتز می باشد سطحی نرم و طبیعی را برای این محصول فراهم می آورد که در زمان کارکردن با سینک احساس مطلوب تری را القا می نماید.

 1. مقاوم در برابر حرارت

فرآیند تولید سینک گرانیتی در حرارت بالا انجام می شود و مقاومت محصول تولیدی در برابر حرارت های متداول در آشپزخانه بسیار بالاست به نحوی که تحمل درجه حرارت های تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد را به راحتی انجام می دهد.

 

قیمت سینک گرانیتی

 1. واترپروف یا ضد آب بودن

این اصطلاح برای محصولات و سطوحی به کار می رود که جذب آب نداشته و به راحتی آب را از روی خود عبور می دهند. این موضوع باعث می شود تا هم حرکت و انتقال آب به سرعت انجام گیرد و هم به دلیل اینکه قطرات آب از روی سطح گریزان هستند خشک شدن و تمیزکردن سینک راحت تر صورت پذیرد.

 1. مقاوم در برابر اشعه UV

به واسطه ترکیبات خاص شیمیایی که در ترکیب مواد تولیدی سینک مورد استفاده قرار می گیرد خصوصیت مقاوم بودن دربرابر اشعه UV اتفاق می افتد که دوام و ماندگاری محصول را بالاتر می برد.

 1. مقاوم در برابر مواد شوینده

استفاده از مواد شوینده مختلف در آشپزخانه ها امری طبیعی است و هرچند شستن سینک گرانیتی نیازی به مواد شوینده قوی ندارد اما به دلیل خصوصیت مقاوم در برابر مواد شوینده که در آنها وجود دارد در صورت مواجهه با هریک از انواع شوینده های اسیدی و بازی موجود و ریخته شدن داخل سینک، آسیبی به آن وارد نمی شود.

 

قیمت سینک گرانیتی

 1. تنوع و رنگ بندی

مزیت رقابتی و ویژگی منحصر به فرد سینک گرانیتی نسبت به سینک استیل تنوع و رنگ بندی آن است و به واسطه اینکه امکان تولید سینک گرانیتی در رنگ بندی های مختلف و حتی سفارسی وجود دارد جذابیت و مطلوبیت آن بیشتر نیز شده است.

 1. ضمانت و گارانتی طولانی مدت

هرگاه محصولی دارای ویژگی های کیفی ذاتی بسیاری باشد شرکت های تولیدکننده در بحث خدمات و زمان گارانتی محصول هیچ ابایی نداشته و ضمانت و گارانتی طولانی مدت را ارائه می دهند.

معایب سینک گرانیتی

باتوجه به اینکه سینک گرانیتی یک محصول کامپوزیت وترکیبی است در صورتی که طبق اصول استاندارد و از مواد باکیفیت وبادرصد ترکیب صحیح تولید شده باشد به عنوان یک کالای طبیعی و باکمترین عیب ممکن در محیط آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و شاید تنها عیب آن نسبت به سایر انواع سینک ظرفشویی وزن بالاتر آن عنوان گردد.

در مورد سایر موارد و معایبی که به هر نحو در مورد این محصول اشاره می شود تماما مربوط به سینک های تولیدی با کیفیت پایین و غیراستانداردی است که بیشتر از مواد فایبرگلاس تهیه و تولید می گردد و در واقع محصولی تقلبی با عنوان سینک گرانیتی، کیفیت و کارایی این محصول را زیرسوال برده است که برای جلوگیری از این اتفاق کافیست محصولات مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه نموده و یا اینکه از مشاوره و نظرات کارشناسی تیم پشتیبانی این مجموعه بهره ببرید.

 

قیمت سینک گرانیتی

قیمت سینک گرانیتی

به دلیل تفاوت های فاحش و غیرفاحشی که در بین انواع سینک ظرفشویی گرانیتی و کیفیت تولیدی آنها وجود دارد بسیار طبیعی است که رنج قیمتی کاملا متغیری نیز درمورد این محصول وجود داشته باشد و در مورد نمونه های ضعیف تر این رقابت بیشتر هم می شود که برای روشن تر شدن قضیه، در دوبخش مربوط به برندهای داخلی و خارجی این موضوع را مطرح می نمایید.

 1. قیمت سینک گرانیتی در برندهای داخلی

به دلیل تنوع بالای برندها و تولیدکنندگان کارگاهی که در داخل کشور وجود دارد قیمت سینک گرانیتی در برندها و نوبرندهای داخلی بسیار متغیر و بعضا بسیار رقابتی است و برای اینکه در این باره دچار اشتباه نشوید فقط کافیست بتوانید بین سینک گرانیتی اصل و نمونه های فایبرگلاس که به نام گرانیتی در بازار عرضه می گردند تمایز قائل شوید و این کار نیازمند شناخت و آگاهی از کیفیت تولیدکنندگان و برندهای داخلی است و مدیرفروش و کارشناسان مجموعه سینک سنتر این آمادگی کامل را دارند تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

بنابراین صرفا خرید ارزان و یا حتی گران یک سینک گرانیتی داخلی دلیلی بر کیفیت و مرغوب بودن آن نیست.

 1. قیمت سینک گرانیتی در برندهای خارجی

باتوجه به مسأله نوسانات ارزی که تابه حال در کشور ما پدیده ای طبیعی بوده است، قیمت سینک گرانیتی در برندهای خارجی نیز دستاویز همین موضوع بوده اند و علاوه بر آن تعرفه های وارداتی و ممنوعیت واردات نیز عوامل دیگری هستند که هم قیمت و هم موجودیت سینک گرانیتی خارجی را دستاویز تغییر و نوسان می کند.

 

قیمت سینک گرانیتی

عوامل موثر بر قیمت

اگر بخواهیم عوامل موثر بر قیمت را نام ببریم شاید بتوان این عوامل را در چهار مورد زیر خلاصه نمود:

 1. کیفیت محصول تولیدی
 2. عوامل و نهاده های موثر بر تولید
 3. مارجین و حاشیه سود تولید کننده
 4. مبدأ و محل کالای تولیدی و هزینه های حمل و نقل و تعرفه های گمرکی

 

خرید اینترنتی سینک گرانیتی

امرزوه با رشد بستر اینترنت و فضای مجازی خرید اینترنتی محصولات و خدمات جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده است و برای مثال خرید سینک گرانیتی دیجی کالا یا سایر فروشگاه های اینترنتی بسیار متداول است و حتی سایر وبسایت ها و اپلیکیشن ها نیز همچون دیوار و شیپور نیز به این گروه پیوسته اند.

لذا در این بازار برای خرید اینترنتی سینک ظرفشویی و در اینجا به طور اختصاصی خرید اینترنتی سینک گرانیتی منابع بسیاری وجود دارد که انتخاب افراد حرفه ای قطعا ایجاد ارتباط و خرید از مراکز تخصصی و حرفه ای خواهد بود که در اینجا مجموعه و تیم پشتیبانی و تخصصی سینک سنتر تمام ابزارها و امکانات لازم جهت ارائه خدمات تخصصی در حوزه سینک ظرفشویی و سینک گرانیتی را فراهم آورده و از بستر فضای آنلاین نیز این فعالیت را باهمان تخصص و کارایی توسعه داده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *