خرید سینک ظرفشویی، نکات تکمیلی

آیا میدانید در خرید سینک ظرفشویی چه نکات مختلفی وجود دارد؟ و آیا می دانید که این نکات در خرید سینک ظرفشویی چه کمکی به شما می کند؟ در اینجا به عنوان تکمیل مقاله راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی نکات تکمیلی زیر را مطرح می کنیم.

نکات تکمیلی در خرید سینک ظرفشویی

نکات تکمیلی ریز در ادامه سایر مطالب مطرح شده در سایت به شما کمک می کند که درهنگام خرید سینک ظرفشویی به عنوان یک خریدار حرفه ای برخورد نمایید و بهترین انتخاب را برای آشپزخانه ای درخور و شایسته خود انجام دهید.

این نکات تکمیلی عبارتند از:

  • تعداد لگن

باتوجه به فضایی که در آشپزخانه داریم و کاربری و نیازی که مدنظر کدبانوی خانه است تعداد لگن های سینک انتخاب می شود. این تعداد می تواند تک لگنه یا دولگنه باشد که معمولا خرید سینک ظرفشویی دولگنه انتخاب مناسب تری است.

خرید سینک ظرفشویی | لگن                                سینک ظرفشویی

 

  • انتخاب سینک ظرفشویی روکار و توکار

در این مورد نیز در مقاله انتخاب سینک ظرفشویی توکار و روکار توضیحات کامل داده شده است و همانطور که در مقاله بیان شده معمولا سینک های توکار ظرافت و زیبایی بیشتری دارند. لکن از لحاظ آب بندی آنها باید دقت کافی صورت پذیرد که برای اطلاع از این نکات نیز می توانید به مقاله چند نکته کلیدی در نصب سینک ظرفشویی توکار مراجعه نمایید.

  • براق یا مات بودن سینک

از دیگر ویژگی های سینک ظرفشویی براق یا مات بودن آنهاست که در خرید سینک ظرفشویی مورد توجه قرار می گیرد. معمولا سینک های براق و از نوع استیل لکه های آب را کمتر نشان می دهند و تمیزکردن سینک ظرفشویی راحت تر است. لکن مساله ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که براق بودن برخی سینک ها موقتی است و باید از کیفیت و دوام آنها اطمینان یافت. چراکه بعضا با گذشت زمان از جلا و براقیت آنها کاسته می شود. و در مقابل در برخی از مدل های سینک که تکنیک الکتروپولیش بر روی آنها پیاده می شود کمی از براقیت سینک کاسته می گردد لکن دوام، کیفیت و کارایی سینک ظرفشویی را بالاتر می برد.

سینک ظرفشویی

  • ساده یا ضدخش بودن سینک

ساده یا ضدخش بودن سینک استیل نیز یکی دیگر از انتخاب هاست که در خرید سینک ظرفشویی جای سوال دارد. در این مورد نیز این نکته باید مدنظر قرار گیرد که با وجود اینکه استیل آجدار عملا ضدخش می باشد لکن جرم و رسوبات بیشتری را به خود می گیرد و تمیزکردن آن نیز سخت تر از سینک استیل ساده است. لذا علی رغم ضدخش بودن استیل آجدار، انتخاب استیل ساده توصیه می شود.

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی

 

  • سینک یک تکه یا چندتکه

سینک های ظرفشویی معمولا یک تکه یا چندتکه اند. به این صورت که در سینک های یک تکه جز در قسمت راه آب رو، برش دیگری وجود ندارد و این اتفاق باعث می شود تا حد امکان نشت آب کاهش پیدا کند. اما در سینک های چند تکه معمولا لگن سینک به سینی جوش می شود و لبه های جوش پرداخت و یکنواخت می گردد. در صورتی که این کار با دقت و تکنیک بالا انجام شود معمولا تفاوتی با سینک های یک تکه ندارد. لکن برای اطمینان بیشتر می توانید قبل از اینکه سینک ظرفشویی نصب شود یک بار به طور کامل سینک را پر از آب نمایید و سپس خالی کنید.

  • قطعات و ملحقات سینک

یکی دیگراز نکاتی باید در خرید سینک ظرفشویی مورد توجه قرار گیرد قطعات و ملحقات سینک می باشد که شامل تخته گوشت، سبد یا آبکش به اندازه دهانه سینک، درپوش برای راه آب رو، لوله و اتصالات و سیفون متناسب با سینک و جامایع ظرفشویی است که معمولا به عنوان لوازم جانبی سینک های فانتزی می بایست تحویل مشتری شود.

  • شیب و مسیر عبور آب در کاسه و سینی

از مواردی که شاید کمتر کسی موقع خرید سینک ظرفشویی به آن توجه کند شیب و مسیر عبور آب در کاسه (لگن) و سینی سینک می باشد. در مورد لگن معمولا سطح آن صاف است و در صورتی که آشپزخانه کمی شیبدار باشد یا در جین نصب کمی دقت نشود و یا حتی شیب بر خلاف جهت حرکت آب باشد آنگاه همیشه کمی آب در لگن سینک می ماند و به مرور زمان باعث رسوب و خطوط سفیدی روی بدنه استیل لگن می شود. پس بهتر است سینک هایی خریداری شود که در کف آنها مسیری برای سرازیر شدن آب به سمت آب راه طراحی شده باشد.

در مورد سینی سینک نیز رعایت حدمعقول شیب به سمت لگن یا خروجی آب ضروری است.

سینک ظرفشویی

 

  • صدای برخورد ظروف با کاسه سینک

و آخرین نکته دراین مطلب این مساله است: صدایی که در هنگام شست و شو و در اثر برخورد ظروف با کاسه سینک تولید می شود.

برخی از شرکت ها پس از اینکه مراحل تولید سینک ظرفشویی به اتمام می رسد در زیر لگن های سینک از پدهای ویژه ای استفاده می کنند که برای خفیف تر کردن این صدای برخورد ظروف است. همچنین در این سینک ها قسمت زیر کاسه سینک توسط برخی اسپری های مخصوص مقاوم می گردد که همین امر مانع انعکاس صدای ناهنجار برخورد ظروف می شود.

از سوی دیگر در این نوع سینک ها دمای آب داغ داخل لگن سینک دیرتر از سایر سینک ها سرد می شود.

در پایان جهت خرید و تهیه هریک از محصولات سینک ظرفشویی می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیرفروش و کارشناسان مجموعه سینک سنتر آماده راهنمایی و پاسخگویی به شما هستند.

آشپزخانه زیبا شایسته شماست.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد