رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی از جمله مسائلی است که هرازگاهی در آشپزخانه با آن مواجه می شویم و این گرفتگی مانع عبور سریع آب و تخلیه سینک می شود. حال اگر این اتفاق برای سینک ظرفشویی منزل شما بیفتد و خروجی آب بسته شده و یا تخلیه آب لگن بسیار کند انجام شود و در اصطلاح بگیرد، چه باید کرد؟

درادامه روش هایی ارائه شده است اکه به ما کمک می کند از این مساله جلوگیری نماییم و در صورت اتفاق با سرعت بیشتری نسبت به رفع گرفتگی اقدام کنیم و حتی الامکان بدون نیاز به کمک این مساله را مرتفع نماییم.

 

گرفتگی سینک ظرفشویی

  • تکه هایی از باقیمانده غذا هستند که درشت و غیرقابل حل در آب می باشند. مانند گوشت، استخوان و سبزیجاتی که در وعده های غذایی فراوانند و اگر ظروف غذا به درستی از این باقیمانده ها تمیز نشوند و درون سینک ظرفشویی قرار بگیرند و از سویی قسمت کف لگن سینک که آب از آن تخلیه می شود بدون صافی استیل یا پلاستیکی باشد همین تکه های غذا باعث گرفتگی لوله ها خواهند شد.

لذا استفاده از صافی های استیل یا پلاستیکی که بر سر راه خروجی آب سینک قرار می گیرند تاثیر بسزایی در جلوگیری از این مشکل دارند.

  • چربی ها متهمان ردیف دوم در گرفتگی سینک ظرفشویی هستند. چربی ها بعد از اینکه شسته شدند بر روی دیواره های لوله ها سرد می شوند و در همان جا تجمع می کنند و به مرور زمان بر حجم آنها افزوده می گردد کههمین عامل گرفتگی می شود.

لذا در این مورد نیز توصیه اکید می گردد حتی الامکان چربی غذاها را داخل سینک نشویید علی الخصوص چربی هایی که ناشی از شستشوی موادغذایی مانند مرغ و ماهی هستند. در این موارد پیشنهاد می شود که این چربی ها را به وسیله دستمال کاغذی و یا روزنامه جمع کنید و راهی سطل زباله نمایید. لازم به ذکر است ضمن رعایت موارد 1 و 2 هر ازگاهی پس از شستن ظروف آب داغرا راهی لوله ها کنید و یا اینکه خروجی آب سینکرا ببندید سپس لگن سینک را پر از آب داغ نمایید و به یک باره و با فشار بالا راهی لوله ها کنید تا چربی های جمع شده در لوله ها شستشو دهد.

 

گرفتگی سینک ظرفشویی

تا اینجا نکاتی که در مورد رفع گرفتگی سینک ظرفشویی مطرح شد جنبه پیشگیرانه داشت. لیکن اگر کار شما از پیشگیری گذشته است نکات بعدی را مطالعه نمایید.

  • از تلمبه کمک بگیرید.

با استفاده از تلمبه کوچک سعی کنید مسیر گرفتگی را باز کنید و به عنوان نخستین راه حل از همان کمک بگیرید. نکته قابل توجه این است که در صورتی که سینک شما 2 لگنه است با دستتان خروجی آب لگن دوم را مسدود کنید تا هوا از آن خارج نشود.

  • از حلال خانگی استفاده کنید.

اگر تلمبه مسیر گرفتگی را باز نکرد به سراغ حلال خانگی بروید. و از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. به این شکل که 3 قاشق جوش شیرین را روی خروجی آب لگن سینک بریزید و یک لیوان سرکه را روی آن خالی کنید. در این قسمت حتما از دستکش استفاده نمایید و مراقب دست و صورت خود باشید.

  • لوله بازکن های صنعتی

اگر از دو راهکار قبل نتیجه نگرفتید سراغ لوله بازکن های صنعتی بروید. این مواد اسیدی در اغلب سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد شوینده موجود است. پس از اینکه دستورالعمل روی محصول را به دقت مطالعه نمودید با استفاده از دستکش و ماسک مخصوص اقدام به عمل نمایید. رها سازی آب در این قسمت بسیار حائز اهمیت است و طبق دستورالعمل استفاده از محلول آب را در سینک ظرفشویی رها کنید.

  • لوله ها را باز کنید.

اگرتمام مراحل بالا را انجام دادید و نتیجه مطلوب حاصل نشد و گرفتگی مسیر آب هنوز پابرجاست برای بازکردن سیفون زیر سینک و لوله های آن اقدام کنید. حتی الامکان این کار توسط کدبانوی خانه انجام نشود!

نکته قابل توجه دراین مرحله این است که در ابتدا نیازی نیست که تمام لوله ها باز شوند چون احتمال گرفتگی بیشتر در قسمت های خمیده و با زاویه 90 درجه است.

  • به لوله بازکن زنگ بزنید.

اگربازهم به نتیجه نرسیدید احتمالا گرفتگی لوله ها جدی استو مربوط به مسیر فاضلاب می شود که باید حتما از اسیدهای قوی فنرهای تاسیساتی استفاده کرد. با یکی از لوله بازکن های نزدیک به محل تماس بگیرید تا برای حل مشکل اقدام نماید

 

گرفتگی سینک ظرفشویی

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد