سینک ظرفشویی شیشه ای یا کریستال یکی از انواع سینک ظرفشویی می باشد که در برخی از کارخانجات تولید و عرضه می گردد. این محصول در دسته سینک های فانتزی و بعضا سوپر فانتزی قرار می گیرد و مدل نصب آن نیز مشابه نصب سینک های توکار می باشد. سینک ظرفشویی شیشه ای به دلیل ویژگی ها و جذابیت خاصی که دارد قابل مطالعه و بررسی است.

سینک ظرفشویی شیشه ای

سینک ظرفشویی شیشه ای در نگاه اول بسیار جذاب و گیراست و بسیاری از افرادی که به دنبال زیبایی آشپزخانه خود هستند و از طرفی لوکس و مدرن بودن آشپزخانه برایشان بسیار با اهمیت است، سینک ظرفشویی شیشه ای را به عنوان یکی از انتخاب های خود در نظر می گیرند.

سینک ظرفشویی شیشه ای

روش تولید سینک ظرفشویی شیشه ای

سینک ظرفشویی شیشه ای یا کریستال با اضافه شدن یک صفحه کریستال بر روی لگن استیل تولید می شود و از جمله سینک های فانتزی توکار و تزیینی به شمار می رود که در آشپزخانه های لوکس و مدرن پیشنهاد می شود. این محصول دارای ویژگی ها و خصوصیات جالبی است و در مدل ها و انواع گوناگونی تولید و عرضه می شود که در ادامه به این موضوع پرداخته شده است.

انواع سینک ظرفشویی شیشه ای

تنوع در هر محصولی نشان دهنده فرآیند تکاملی در تولید آن محصول می باشد و سینک های شیشه ای نیز از این قاعده مستثنا نمی باشند. براساس آنکه این تقسیم بندی برچه مبنا و معیاری صورت گیرد دسته بندی های زیر را برای انواع سینک ظرفشویی شیشه ای می توان انجام داد:

۱- انواع سینک شیشه ای در رنگ

سینک ظرفشویی شیشه ای
 • سینک ظرفشویی شیشه ای مشکی

سینک ظرفشویی کریستالی می تواند یک سینک ظرفشویی مشکی رنگ باشد و تنوع در رنگ بندی با محدودیت های ویژه خود از خصوصیات سینک های شیشه ای است که از نمونه های بارز و برند شده آن می توان سینک مشکی استیل البرز را نام برد که یک سینک شیشه ای مطرح در بازار است.

سینک ظرفشویی شیشه ای
 • سینک ظرفشویی شیشه ای سفید

سینک ظرفشویی سفید هم می تواند یک سینک شیشه ای سفید باشد. البته معمولا قیمت سینک شیشه ای سفید کمی از نمونه مشکی آن بالاتر است. اما این پارامتر در سایر ویژگی ها از جمله کیفیت و وزن سینک ظرفشویی تأثیری نمی گذارد.

سینک ظرفشویی شیشه ای
 • سینک ظرفشویی شیشه ای در سایر رنگ ها

سینک شیشه ای در سایر رنگ های سبز، زرد، بنفش و آبی نیز توسط برخی از شرکت های خارجی تولید و عرضه می گردد و به همین واسطه در دسته خرید سینک رنگی نیز قرار می گیرد و محدودیتی که در تولید داخلی آن وجود دارد در سینک های خارجی نیست.

۲-  انواع سینک شیشه ای در طرح

 • سینک شیشه ای تک لگن

این مدل از سینک ظرفشویی نیز مشابه سایرانواع دیگر خود در مدل های تک لگن نیز تولید می گردد که قابلیت انتخاب سمت لگن و رنگ شیشه نیز برای آنها موجود است و به طور طبیعی قیمت سینک شیشه ای تک لگن از نمونه دولگن آن ارزانتر می باشد.

 • سینک شیشه ای دولگن

مرسوم ترین انتخاب در خرید این مدل از سینک، سینک های دولگن هستند که با ابعاد بزرگتر جذابیت و زیبایی منحصر به فردی را در فضای آشپزخانه ایجاد می کنند.

سینک ظرفشویی شیشه ای

۳-  انواع سینک شیشه ای در برند

 • سینک شیشه ای استیل البرز

در طیف تولیدات سینک ظرفشویی استیل البرز در حال حاضر دومدل سینک شیشه ای یا کریستال نیز وجود دارد که در دو رنگ مشکی و سفید عرضه می گردد. قیمت سینک شیشه ای استیل البرز به نسبت قیمت سینک های شیشه ای بازار، گران تر است و از طرفی سینک سفید آن نیز قیمت بالاتری از مدل مشکی آن دارد.

 • سینک شیشه ای اخوان

شرکت اخوان در یک بازه زمانی اقدام به تولید این محصول نمود و در حال حاضر نیز به تولید آن نمی پردازد.

 • سینک شیشه ای دیموند

شرکت دیموند هر دومدل سینک شیشه ای تک لگن و دولگن را در کاتالوگ محصولات تولیدی خود دارد با این تفاوت که در مدل تک لگن فقط کریستال مشکی آن را معرفی نموده است.

 • سینک شیشه ای داتیس

سینک ظرفشویی شیشه ای داتیس مدل D-GS 119  از تولیدات شرکت داتیس می باشد و به ادعای شرکت محصول مشترک کشور ایران و ترکیه است و همچنین از قابلیت سیفون اتوماتیک و معمولی برخوردار است.

 • سینک شیشه ای بیمکث

سینک شیشه ای BS812 بیمکث از جمله محصولات ارائه شده شرکت ستاره طلایی است که در رنگ مشکی تولید و عرضه شده است.

 • سینک شیشه ای کلاسیک مدل CS102

از جمله سینک های شیشه ای معروف بازار در بازه زمانی مشخصی بوده است و در حال حاضر مدت زیادی است که موجود نمی باشد. اما مدل های مشابه و با کیفیت همسان آن و با قابلیت رقابت قیمتی موجود است.

 • سینک شیشه ای ایتالیایی

سینک های شیشه ای ایتالیایی در برندهای مختلف از کیفیت و مطلوبیت ایده عالی برخوردارند، لکن بنا به دلایل مختلف و ازجمله قیمت بالای آنها در بازار داخلی حضور فعال و چشمگیری ندارند.

 • سینک شیشه ای آلمانی

سینک های شیشه ای آلمانی نیز وضعیتی مشابه سینک های ایتالیایی دارند و مقرون به صرفه اقتصادی برای خرید و یا حتی تجارت نیستند و به همین دلیل حضور بسیار کم رنگی در بازار دارند.

 • سینک شیشه ای در سایر برندها

بسیاری از دیگر برندهای تولیدکننده سینک ظرفشویی نیز به عرضه محصول سینک شیشه ای می پردازند که ضمن رعایت اصول و استانداردهای لازم از کیفیت و مطلوبیت نسبتا مناسبی نیز برخوردارند. علاوه بر آن ضمانت و خدمات شرکتی آنها نیز قابل قبول و با پشتیبانی لازم می باشد.

سینک ظرفشویی شیشه ای

آشنایی با سایر انواع سینک ظرفشویی

قطعا همانطور که تنوع در سینک های شیشه ای وجود دارد، سینک ظرفشویی به عنوان یک محصول مادر در آشپزخانه، خود دارای تنوع در ماده اولیه و متریال تولیدی است که سینک های با جنس گرانیت، استیل و سنگ سرامیکی از این جمله اند.

 • سینک ظرفشویی گرانیتی

 • سینک گرانیتی

ترکیبی از آکرولیک، رزین، چسب و سنگ گرانیت محصولی سنگی را پدید می آورد که در رنگ های مختلف و ظاهری سنگی به عنوان سینک توکار و کورین مورد استفاده قرار می گیرد. سینک گرانیتی از انواع سینک های آشپزخانه است که نمونه های داخلی و خارجی آن به وفور یافت می شود.

 • سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی

به واسطه وجود عمده مواد اولیه تولیدی این محصول در داخل، تولیدات سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی کیفیت و قابلیت بالایی دارند و مورد استقبال جامعه مصرف کننده داخلی نیز قرا گرفته اند.

 • سینک ظرفشویی گرانیتی ایتالیایی

سینک های ایتالیایی در بین سینک های خارجی محبوبیت ویژه ای دارند و توانسته اند جایگاه مطلوبی را برای خود ایجاد نمایند. تنها مسأله منفی در مورد سینک های خارجی بالاتر بودن قیمت آنها و نبود خدمات پس از فروش پاسخگو برای آنهاست.

 • سینک گرانیتی ارزان

اگر به دنبال سینک گرانیتی ارزان باشید قطعا بهترین و درست ترین انتخاب، سینک گرانیتی ایرانی خواهد بود که از قابلیت های لازم و همچنین کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد.

 

 • سینک ظرفشویی سرامیکی

سینک سرامیکی نوعی از سینک ظرفشویی است که کیفیت و جنس آن در واقع مشابه سینک های روشویی و چینی می باشد اما در بین متقاضیان و مصرف کنندگان این محصول بعضا به سینک های گرانیتی و یا حتی شیشه ای مشکی نیز اطلاق می گردد.

 • سینک ظرفشویی استیل

عمده بازار فروش این محصول و تولیدات شرکت ها توسط سینک های استیل پوشش داده می شود. عمومیت بیشتر این محصول در تولید، قابلیت هایی که برای آن مطرح است و استقبال بیشتری کهدر بین عموم برای آن صورت گرفته این وضعیت را به وجود آورده که سینک ظرفشویی استیل به عنوان عمده سینک موجود و فعال در بستر بازار به چشم بیاید

سینک ظرفشویی شیشه ای

قیمت سینک شیشه ای

سینک شیشه ای به دلیل نوع مواد اولیه مازاد به کار رفته در آن که همان شیشه کریستال است به طور طبیعی و منطقی قیمتی بالاتر از سایر انواع سینک ظرفشویی دارد و این پدیده پذیرفته شده ای در بازار مصرف می باشد.

سینک شیشه ای ارزان

اما مسأله و سوال اصلی همواره خرید و تهیه سینک ارزان و در اینجا سینک شیشه ای ارزان است که در صورتی که نیازمند محصول سینک شیشه ای با کیفیت مطلوب از یک سو و قیمت ارازن و ایده آل هستید می توانید برای خرید عمده آن با کارشناسان این مجموعه ارتباط گرفته و از راهنمایی آنها بهره مند گردید. فراموش ننمایید که برخی از خریدهای خاص نیازمند تخصص و تبحر و ارتباطات ویژه با تولیدکنندگان است که در نتیجه بتواند خرید محصولی با شرایط کیفیتی و قیمتی ایده آل را رقم بزند.

سینک ظرفشویی شیشه ای

مزایای خرید سینک ظرفشویی شیشه ای

 • جذابیت ظاهری سینک ظرفشویی شیشه ای و چشم نوازی این محصول در فضای آشپزخانه اولین مزیت آن در زیباشناختی و زیباسازی فضای آشپزخانه است.
 • معرفی این محصول به عنوان یک سینک فانتزی توکار دومین مزیتی است که عامل زیبایی را دوچندان می کند و با توجه به اینکه در اغلب آشپزخانه هایی که به صورت مدرن طراحی می شود سینک های فانتزی توکار مستطیلی بدون لبه های گرد توصیه می گردد، سینک ظرفشویی شیشه ای نیز جذابیت خاص خود را خواهد داشت. چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ متفاوت و خاص بودن.
 • در کنار جذابیت ظاهری به دلیل اینکه عمده فعالیت شستشو در لگن سینک انجام می شود و جنس لگن سینک شیشه ای، استیل ضدزنگ است کاربری و کارایی آن تفاوت چندانی با سینک های استیل نیز ندارد.
 • خاص و متفاوت بودن به همراه درخشندگی در محیط یک آشپزخانه لوکس و مدرن نیز مزیتی انکار ناپذیر برای سینک های ظرفشویی شیشه ایست.

اما در کنار همه موارد فوق اطلاع از برخی معایب احتمالی این محصول نیز کمک می کند تا خرید بهتر و مطمئن تری را انجام دهیم که تمام این موارد در صورت تهیه محصول با گارانتی و ضمانت لازم محلی از نگرانی نخواهد داشت.

معایب سینک ظرفشویی شیشه ای

 • نشان دادن لکه های آب سخت بر روی سینک

در سینک شیشه ای اگر پس از اینکه شستن ظرف ها به پایان رسید صفحه کریستال به خوبی شسته و خشک نشود باتوجه به سختی هایی که در آب وجود دارد قطعا ایجاد لکه روی صفحه کریستال پدیده ای عجیب نیست.

 • حساسیت به ظروف و ابزار شوینده سخت

صفحات شیشه ای و کریستال نسبت به ابزار سخت و نوک تیز حساسیت دارند و در زمان استفاده محصول به طور طبیعی مراقبت و دقت بیشتری را می طلبند.

 • احتمال شکستگی شیشه و صفحه کریستال

این مورد نیز در سینک ظرفشویی کریستال دیده می شود که عمدتا در  عدم دقت در حمل محصول منجر به این پدیده می گردد. البته بسیاری از سینک های شیشه ای تا مدت مشخصی از گارانتی شیشه کریستال برخوردارند.

 • احتمال آب افتادن زیر صفحه و جداشدن لگن از صفحه کریستال

این موارد نیز از موارد دیگری است که در صورتی که شرکت تولیدکننده دقت کافی را انجام نداده باشد احتمال وقوع خواهد داشت که باز هم انجام خرید مطمئن و داشتن گارانتی لازم برای محصول این مسأله را مرتفع می نماید.

در مجموع ضمن توجه خاص و ویژه به کلیه موارد فوق، سینک ظرفشویی شیشه ای می تواند به عنوان یک انتخاب اصلی در آشپزخانه های مدرن مدنظر قرار گیرد

سینک ظرفشویی شیشه ای

نصب سینک شیشه ای

از آن جایی که سینک های شیشه ای صرفا در مدل توکار تولید می شوند و با توجه به شرایطی که بر آنها حاکم است تولید سینک شیشه ای روکار از ظرافت و زیبایی آن می کاهد مدل نصب سینک ظرفشویی شیشه ای نیز همان مدل نصب سینک های توکار خواهد بود.

 • تنها نکته ای که در نصب این مدل از سینک باید مورد توجه قرار گیرد دقت بسیار بیشتر در زمان نصب به منظور جلوگیری از وارد آمدن ضربه به شیشه کریستال است به علاوه اینکه دقت و تمیزی در نصب سینک بسیار حائز اهمیت می باشد به دلیل اینکه هرگونه عدم دقت در انجام این کار در شیب سینی سینک، زیبایی ظاهری و یاحتی دیده شده چسب های استفاده شده در نصب آن بسیار نامطلوب خواهد بود.
 • ونکته پایان اینکه به منظور خرید و تهیه عمده این محصول، قطعا برقراری ارتباط با کارشناسان این مرکز اتفاقات مثبت و ویژه ای را برای شما در خرید سینک شیشه ای به همراه خواهد داشت و انجام یک خرید مطمئن و ارزان را برای شما رقم خواهد زد.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: آقای محمدی
شماره موبایل: 09120634338
آدرس کانال: sinkcenter@
آدرس سایت: www.sinkcenter.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *