سینک ظرفشویی گرانیتی، خرید عالی یا فریب مالی؟!

خرید سینک ظرفشویی گرانیتی و انتخاب آن یکی از دغدغه ها در خرید سینک ظرفشویی است. در اینجا قصد داریم به معرفی کامل این محصول بپردازیم و شما را با سینک ظرفشویی گرانیتی بیشتر آشنا کنیم.  امیدواریم این اطلاعات در خرید و انتخاب سینک ظرفشویی مناسب به شما کمک کند. و دراین شرایط اقتصادی راهنمای شما باشد. زیرا انتخاب یک سینک مناسب و تهیه و خرید آن با کسب اطلاعات کافی و جامع اتفاق ساده تری خواهد بود.

سینک ظرفشویی گرانیتی

آنچه در این مقاله می خوانید ...

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک گرانیتی از سنگ گرانیت یا ترکیب مواد پلیمری، رزین های اکریلیک و رنگ ساخته می شود. این ترکیب در محصولات و کارخانه های مختلف، متفاوت است . اما معمولا بین 70 تا 80 درصد آن از سنگ تشکیل شده است و 20 تا 30 درصد باقیمانده را نیز ماده رزین تکمیل می کند. در زمانی که می خواهید خرید سینک گرانیتی را انجام دهید با تنوع رنگی این نوع از سینک ظرفشویی مواجه خواهید شد که شامل رنگ های مشکی، سفید، کرم، بژ و دودی می شوند. لکن مساله مهم اطلاع کامل از ویژگی های این نوع از سینک می باشد تا صرفا با جذابیت ظاهری دست به انتخاب نزده و از مزایا و معایب آن به طور کامل مطلع باشیم.

سینک ظرفشویی گرانیتی

ساخت سینک گرانیتی

مراحل ساخت سینک گرانیتی کاملا متفاوت از سینک های معمول استیل و شیشه ای است. سینک گرانیتی در محیطی کاملا خاص و در شرایطی ویژه تولید و به بازار عرضه می گردد. در حین تولید و ساخت سینک گرانیتی به دلیل موادی که در فرآیند تولید استفاده می شود فضای بسیار سمی و آلوده ای در محیط ایجاد می گردد که کلیه کارگران و افرادی که ارتباط مستقیم با پروسه تولید دارند از ماسک و وسایل مراقبتی ویژه استفاده می کنند تا آلودگی ها و بخارات سمی که متصاعد می شود آسیبی به سلامتی آنها وارد نسازد. اما در پایان تمام این مراحل، محصول تولیدی که یک سینک گرانیتی است محصولی کاملا بهداشتی، ضد لک و ضدخش خواهد بود که البته در صورت دقت و صحت لازم در تولید و ساخت، این خروجی حاصل می گردد.

انواع سینک ظرفشویی گرانیتی

اگر قرار بر دسته بندی و تقسیم انواع سینک ظرفشویی گرانیتی باشد عملا همان تقسیم بندی های مربوط به سینک های استیل از لحاظ ظاهری و تعداد لگن و ابعاد و چپ و راست بودن آنها مطرح است. اما باتوجه به اینکه پیش فرض را بر این می گیریم که وجود تمام این تنوع در لگن، ابعاد، جهت سینی و … مورد نظر است و حتی علاوه بر تمام اینها پارامتر رنگ نیز به آن اضافه می گردد. تقسیم بندی که در اینجا برای سینک گرانیتی صورت می گیرد و در واقع بر آن مبنا توضیحات لازم ارائه می گردد دسته بندی سینک ظرفشویی گرانیتی به دو بخش سینک ایرانی و سینک خارجی است.

سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی

امروزه با تکنولوژی و پیشرفتی که در عرصه تولید و ساخت سینک های گرانیتی ایجاد شده است این پتانسیل را فراهم آورده که شرکت های داخلی بسیاری در کنار تولید و عرضه سینک های استیل خود که به طور معمول روانه بازار می سازند اقدام به تولید سینک های گرانتی نیز بنمایند و باتوجه به اینکه ماده اصلی و اولیه تولید این محصول سنگ گرانیت است علاوه برآنکه شرکت های تولیدی بزرگ به این مهم اقدام نموده اند در مناطقی که از نظر جغرافیایی و پتانسل معدنی، سنگ های گرانیتی یافت می شوند، شرکت ها وکارگاه های تولیدی مجهزی برای این مقصود ایجاد شده است و کمک شایانی به تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی نموده اند.

سینک گرانیتی تبریز

سینک گرانیتی تبریز به واسطه فعالیت تولیدکنندگان این خطه بر روی این محصول از محبوبیت و ویژگی های خاصی برخوردار است. برندهای داخلی مطرحی نیز همچون سینک گرانیتی شاین و فاراکو نیز در همین منطقه اقدام به فعالیت می نمایند. نزدیکی به منابع و مواد اولیه تولید که عمدتا داخلی است از مزیت رقابتی این تولیدکنندگان به شمار می رود. این مزیت رقابتی در کنار سایر مزایای نسبی که برای کالاهای ایرانی مطرح است باعث شده تا قیمت تولیدی سینک گرانیتی تبریز قیمت معقول و قابل رقابتی با سایر سینک های گرانیتی تولید داخل و خارج داشته باشد و حتی علی رغم شرایط تولید سخت تر، این فضای رقابتی را با سینک های استیل نیز حفظ و برقرار نموده است. سینک گرانیتی تبریز به عنوان یک سینک گرانیتی ارزان و با کیفیت در بازار مطرح است.

سینک ظرفشویی گرانیتی کن

شرکت تولیدی کن از جمله شرکت های تولیدی سینک ظرفشویی است که در کنار سایر محصولات و تجهیزات آشپزخانه ای که تولید می کند به تولید سینک ظرفشویی نیز روی آورده است و اخیرا سینک ظرفشویی گرانیتی کن نیز در بازار یافت می شود. سینک ظرفشویی کن در 18 مدل متنوع طبق کاتالوگ ارائه شده شرکت تولید می گردد که در انواع دولگن کوچک و بزرگ همراه با سینی و بدون سینی عرضه شده است. تنوع در رنگ و استفاده از رنگ های کلاسیک و مات که معمولا متقاضیان بیشتری را داراست در سبدتولیدی سینک ظرفشویی گرانیتی کن موجود است. این تنوع و مانور در رنگ های کلاسیک نشان هوشیاری و توجه شرکت به چشم انداز بازار مصرف را در پی دارد و از طرفی نیز محتاط بودن درتولید سینک های گرانیتی رنگی با تنوع رنگ های روشن و جیغ را نشان می دهد.

سینک ظرفشویی گرانیتی بیمکث

شرکت ستاره طلایی صنعت (بیمکث) یکی دیگر از شرکت هایی است که با برند مطرح خود در تولید تجهیزات آشپزخانهو سینک ظرفشویی به تولید سینک ظرفشویی گرانیتی بیمکث روی آورده است. بیمکث در رنگ های مشکی، سفید و خاکستری سینک های گرانیتی خود را به بازار عرضه نموده است و با استفاده از ورق مناسب از جنس آکرولیک تولید شده است و همچنین به واسطه ذرات نانوسیلور به کار رفته در آن خاصیت آنتی باکتریال بودن را نیز ایجاد کرده است.

سینک ظرفشویی گرانیتی اخوان

برخی از برندها همچون اخوان و استیل البرز به دلیل قدمت و فعالیت سنگینی که در حوزه تولید سینک ظرفشویی دارند این توقع از آنها در بازار وجود دارد که با توجه به فعالیت تخصصی در حوزه تولید سینک ظرفشویی بتوانند در انواع محصولات سینک با ویژگی ها و جنس های مختلف اقدام به تولید نمایند. در عمل توقع وجود سینک گرانیتی اخوان و یا سینک گرانیتی استیل البرز در اذهان عمومی امری بدیهی و طبیعی است اما واقعیتی که در عمل وجود دارد این است که این دو شرکت و بسیاری از شرکت های تولیدی سینک ظرفشویی برای تولید سینک های گرانیتی تا به حال اقدامی ننموده اند و این مسأله مربوط به استراتژی مدیران آن مجموعه هاست. بنابراین عباراتی همچون قیمت سینک گرانیتی اخوان و یا قیمت سینک گرانیتی استیل البرز نیز به تبع معنا و مفهومی نخواهد داشت.

سینک ظرفشویی گرانیتی خارجی

سینک ظرفشویی گرانیتی ایتالیایی

کشور ایتالیا به واسطه قدمت تاریخی خود در هنر و معماری دستی طولانی در تولید محصولات لوکس ساختمانی دارد و سینک ظرفشویی گرانیتی ایتالیایی نیز یکی از این محصولات می باشد. در بازههای زمانی مختلف براساس تغییراتی که در نرخ ارز داخلی و خارجی ایجاد می گردد امکان و صرفه اقتصادی واردات سینک گرانیتی ایتالیایی نیز مهیا می شود که به هرحال در هر زمان خواهان و خواستار ویژه خود را نیز دارد.

سینک ظرفشویی گرانیتی آلمانی

کشور آلمان نیز نه تنها در تولید سینک ظرفشویی گرانیتی آلمانی فعالیت دارد بلکه در تولید انواع سینک ظرفشویی آشپزخانه دارای برندهای مطرح جهانی است که در این میان برند شاک آلمان در تولید و عرضه محصول سینک و سایر محصولات مرتبط فعالیت بالایی دارد و از شهرت جهانی نیز برخوردار است.

مزایای سینک ظرفشویی گرانیتی

 • همانطور که در بالا عنوان گردید سینک گرانیتی دارای تنوع رنگ در انتخاب می باشد که این تنوع رنگ یکی از مزیت های سینک ظرفشویی گرانیتی است که در مرحله اول قدرت انتخاب بیشتری به مصرف کننده نهایی می دهد.
 • این سینک ها همچون سینک های کوارتزی یا گرانیتی خالص، زیبایی خاصی دارند که در کنار عامل رنگ به مزیت های این محصول اضافه می کند.
 • علاوه بر زیبایی آنها که مشابه با سینک های گرانیتی است در مقابل مقاومت بیشتری از خود سینک های گرانیتی دارند.
 • سینک های گرانیتی معمولا آنتی باکتریال و کاملا بهداشتی هستند و امکان رشد قارچ و کپک در آنها وجود ندارد.
 • مقاومت بیشتر نسبت به سینک های شیشه ای و چینی از دیگر مزیت های سینک های گرانیتی است که در پارامتر دوام و ماندگاری محصول سینک قابل توجه می باشد.
 • و نکته ای که برای کدبانوی خانه بسیارمهم است تمیز کردن سینک گرانیت است که در اینجا این خبر خوب را نیز باید بدهیم که تمیز کردن این نوع سینک نیز بسیار راحت و سریع می باشد.

معایب سینک ظرفشویی گرانیتی

 • یکی از معایبی که در سینک ظرفشویی گرانیتی باید مدنظر قرار گیرد سنگینی بیشتر این محصول نسبت به سایر مدل های سینک ظرفشویی است. که این سنگینی هم در زمان نصب مشکلات خاص خود را ایجاد می کند و هم در زمان حمل دقت ویژه ای را می طلبد.
 • قیمت بالاتر این نوع از سینک نیز عامل دومی است که در برخی موارد اهمیت خاص خود را داراست.
 • نکته دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد این است که پس از مدتی استفاده از سینک ظرفشویی گرانیتی، لکه های آب ناشی از سختی آب بر روی سینی و لگن سینک ظاهر می شود که خوشایند زیبایی آشپزخانه نیست. که البته این لکه ها قابل برطرف شدن هستند.
 • با توجه به اینکه جنس این نوع از سینک قابلیت ارتجاعی ندارد لذا ممکن است درصورت کمی بی دقتی به ظروف آشپزخانه آسیب برسد و درصورت افتادن ظرف بر روی آن احتمال شکستگی ظروف بسیار بیشتر است.
 • بعضا در تمیز کردن سینک های ظرفشویی از ابزار خشن و زبر همچون سیم ظرفشویی استفاده می شود که در مورد سینک گرانیتی این مورد را نیز باید متذکر شد که در صورتی که روی این سینک ها خراش بیفتد برای برطرف کردن آن باید از فردی حرفه ای کمک گرفت و رفع این مساله به سادگی پولیش کردن سینک های استیل نیست.
 • در برخی موارد عرق کردن زیر لگن سینک ظرفشویی گرانیتی نیز گزارش شده است که باتوجه به اینکه معمولا فضای زیر کابینت ظرفشویی بسته است و در صورت وقوع این پدیده رطوبت این فضا بالا می رود مسایل ناشی از این پدیده نیز باید مورد توجه قرار گیرد که بوگرفتن، زنگ زدگی یا تورم وسایل و ابزارها و اتصالات موجود دراین محل در اثر جذب آب نیز مساله دیگری میباشد.

منبع:
dar , b2n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد