دانستنی ها در خرید و کاربرد سینک ظرفشویی

علی رغم اطلاعات مختلفی که در زمینه خرید و کاربرد سینک ظرفشویی وجود دارد و البته دانستن هریک از آنها خرید بهتری را برای ما رقم می زند. لکن زیبایی ظاهری، دوام بالا و هرچه کاربردی تر بودن سینک ظرفشویی از درجه اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. لذا در هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به موارد مختلفی توجه نمود که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 

سینك های دولگنه و سه لگنه (دوقلو و سه قلو)

از جمله انتخاب ها در خرید سینک ظرفشویی سینک های دو یا سه لگنه است. این سینک ها معمولا در آشپزخانه های شلوغ کاربرد بهتری دارند و می توان به راحتی ظرف های كثیف را در یک طرف قرار داد و در طرف دیگر آنها را شسته و آبكشی نمود.

خرید و کاربرد سینک ظرفشویی

خرید و کاربرد سینک ظرفشویی

سایز و اندازه و ابعاد

از دیگر پارامترهای انتخاب و خرید سینک ظرفشویی مناسب ابعاد و اندازه می باشد. هماهنگی سینک با فضا و محیط آشپزخانه بسیار با اهمیت است. بعضی به اشتباه بزرگی بیش از حد و یا کوچکی بیش از حد را ملاک قرار می دهند که این کار و تصمیم بسیار اشتباهی است و  باید سینكی را انتخاب كرد كه به راحتی با فضایی كه در اختیار داریم هماهنگ شود. اینکه بتوانیم از سینک ظرفشویی به راحتی استفاده کنیم و اینکه کارکردن با آن راحت باشد ازدلایل اصلی انتخاب و خرید سینک ظرفشویی مناسب است.

 

نصب

برخی از مدل های سینک ظرفشویی موجود در بازار دارای سرویس نصب رایگان می باشند و هزینه نصب را از دوش شما بر می دارند. اگر خرید سینک ظرفشویی از میان مدل هایی باشد كه دارای نصب رایگان نیستند، باید هزینه ای برای نصب پرداخت كنید و یا این کار را از کابینت کار خود بخواهید.

 

نکته دیگری که در خرید سینک ظرفشویی مطرح است جنس متفاوت محصول سینک می باشد. که در ادامه به معرفی و توصیف ویژگی های این مدل ها می پردازیم:

 

استنلس استیل

سینک استنلس استیل در قیمت ها و مدلهای مختلفی موجود است و بنا به سلیقه و توان مالی امکان انتخاب وجود دارد. منتها یك سینك استنلس استیل ارزان معمولا از لایه های فلزی نازك تری تولید می شود و اگر به آن فشار زیادی وارد شود انعطاف پذیری زیاد آن ملموس و قابل مشاهده است. اما انواع با كیفیت تر این محصول نیز در بازار موجود می باشند. نکته قابل توجه دیگر این است که از خرید سینك های استنلس استیلی كه دارای روكش های آینه ای هستند خودداری كنید. شاید این مدل ها در ابتدا بسیار زیبا به نظر برسند، اما لكه های ایجاد شده از روی آن پاك نمی شوند و سطح آن به سرعت خراشیده می شود. همچنین نسبت به آب های با سختی بالا آسیب پذیر ترند. از جمله مزایای آنها این است كه زنگ نمی زنند، و دچار فرورفتگی و برآمدگی نمی شوند.

 

خرید و کاربرد سینک ظرفشویی

لعابدار آهنی

سینک های لعابدار آهنی دارای روكش های بسیار شفاف و صیقلی هستند و در رنگ های مختلفی موجودند. روكش آنها كاملاً سخت است، بسیار بادوام بوده و به ندرت اتفاق می افتد كه روی آنها خط و خش ایجاد شود و از طرفی جریان آب روی آن بسیار بی صداست. از هر نوع جنس دیگری راحت تر تمیز می شوند و با پاك كردن ساده با دستمال مجددا همان جلا و درخشندگی روز اول را پیدا می کنند، اما از آنجایی كه وزن آنها قدری سنگین تر است، نیاز به وسایل جانبی قوی تری نیز دارند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

كامپوزیت آكرولیك و فایبر گلاس

این مدل به سرعت برق و جلای اولیه خود را از دست می دهد و آماده است تا هر گونه لكه ای را به خود جذب كند. انواع جدید این سینك های كامپوزیت دارای دوام بالاتری هستند. البته در رنگ ها و اشكال مختلفی موجود هستند و نسبت به سینك های قبلی مدل های جدید تری نیز دارند، اما حتی بهترین نوع سینك های كامپوزیت به سرعت خش بر می دارد. از طرفی روی این نوع سینك ها نباید از پاك كننده هایی استفاده کرد كه دارای مواد ساینده هستند. همچنین جریان روان آب نیز صدای بلند و نابهنجاری را روی آنها ایجاد می كند.

 

سینك های زینتی

یك سینك زینتی در عین حال كه زیباست، قیمت بالایی نیز دارد و تمیز نگه داشتن آن هم كار ساده ای نخواهد بود، اما نشان از حسن سلیقه افرادی دارد كه آنرا انتخاب كرده اند. این نوع سینك ها محوطه آشپزخانه را زیبا كرده و به آن نشاط می بخشند و محیط را از یكنواختی در می آورند. انواع سینک های شیشه ای و کریستال از این دسته اند.

خرید و کاربرد سینک ظرفشویی

ویتریوس چینی

این نوع سینك ها سفالی هستند و در حرارت بالا قالب گیری می شوند و عموماً دارای ظاهری نو بوده و در شكل ها و طرح های غیر معمول به بازار عرضه می شوند. روكش آنها به راحتی قابل تمیز كردن است و تقریباً ایجاد خراش و لكه روی آنها غیر ممكن است، اما امكان لب پر شدن و شكستگی در آنها زیاد است.

 

آلیاژ برنج و مس

سینك هایی كه با استفاده از این مواد ساخته می شوند اصولاً برای استفاده در دستشویی سرویس های بهداشتی مناسب هستند، اما می توانند به عنوان سینك دوم در آشپزخانه های بزرگ نیز مورد استفاده قرار بگیرند. بهتر است پس از هر بار استفاده آنها را خشك كرد تا رنگ تیرگی به خود نگیرند و کدر نشوند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد