سینک ظرفشویی لتو، برای تو یا ماندگار با تو؟!

سینک ظرفشویی لتو

 

سینک ظرفشویی لتو از تولیدات شرکت لتو یا LETO+ می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۳ میلادی تاسیس شده و از سال ۱۳۸۷ با محصولات متنوع خود وارد بازار ایران شده است. این شرکت مدعی است آشپزخانه شما را با محصولات +LETO با طراوت و آرامش و کیفیت واقعی طراحی می کند. از آن جایی که لوازم اصلی و مهم آشپزخانه مانند سینک ظرفشویی، کابینت آشپزخانه، اجاق گاز و مایکروویو نقش اصلی را در این طراحی ایفا می کنند، گروه +LETO تصمیم به سرمایه گذاری در طراحی و افزایش ایمنی تجهیزات آشپزخانه گرفته و در این راستا توانسته است با ارائه گزینه های کامل، ویژگی های کافی و استقامت و کیفیت بالایی که در تولید محصولات به کار گرفته است برای افزایش کیفیت زندگی و افزودن خلاقیت و نوآوری در محیط آشپزخانه اقدام نماید.

 

سینک ظرفشویی لتو

محصولات لتو بنا به ادعای شرکت در ایتالیا، ترکیه و چین تولید می شود و با استفاده از تکنیک های پیشرفته، فن آوری های به روز و مواد با کیفیت بالا تولید می گردد. همچنین نظارت عالی کارشناسان برجسته ای که در این میان حضور دارند به شرکت اجازه می دهد محصولات کاربردی، علمی و دارای ظرافتی را ارائه نماید. محصولاتی که متناسب با نیازهای مختلف مشتریان و همراه با طیف وسیعی از محصولات می باشد.

 

سینک ظرفشویی لتو

در این بین سینک ظرفشویی لتو، ساخت کشور ترکیه و از محصولات پرطرفدار در بین سینک های ظرفشویی وارداتی است.

LETO GROUP برای برآوردن نیازهای مشتریان خود، دارای خدمات پس از فروش و بهترین تکنسین ها برای نصب و خدمات پس از فروش به مشتریان می باشد. همچنین سینک ظرفشویی لتو دارای ۱۰ سال گارانتی است.

سینک ظرفشویی لتو

انواع سینک ظرفشویی لتو

این مجموعه تولیدی و بازرگانی به منظور امکان رقابت در بازار داخلی و از سویی تأمین نیازها و خواسته های مصرف کنندگان ایرانی اقدام به تولید و عرضه سینک ظرفشویی با مشخصات متفاوت نموده است و انواع مختلف سینک های استیل اعم از توکار و روکار، تک لگن و دولگن را عرضه نموده است. همچنین در زمینه سینک های گرانیتی نیز توانسته است ظرافت و کیفیت را درکنار یکدیگر تلفیق نموده و حتی زیبایی سینک شیشه ای را نیز به آن بیفزاید.

 

سینک ظرفشویی لتو

سینک استیل لتو

سینک های استنلس استیل لتو مشابه تمام شرکت های تولیدی در طرح ها و مدل های متنوعی تولید شده و در انواع توکار، روکار، هم سطح و زیرصفحه ای می باشند. سینک استیل لتو همگی از نوع سینک های فانتزی بوده و طبق کاتالوگ شرکت و طبقه بندی انجام شده در آن سایر انواع دیگر سینک ظرفشویی، همچون نیمه فانتزی و یا کلاسیک را برای عرضه ندارد. سینک ظرفشویی لتو در مدل استیل خود با عبارت اختصاری TX و شماره کد بعد از آن مشخص می گردد.

 • سینک استیل توکار

سینک استیل توکار لتو در ۲۱ مدل دولگن با ابعاد ۵۰ * ۱۲۰ و ۵۰ * ۱۱۶ سانتیمتر و ۹ مدل دولگن با ابعاد ۵۰ * ۱۰۰ می باشد و عمدتا عمق لگن آنها ۱۹ سانتیمتر است. در ۴ نمونه از سینک های ۵۰ * ۱۱۶ و یک نمونه از سینک های ۵۰ * ۱۰۰ عمق لگن به ۲۰ سانتیمتر افزایش یافته است. تعداد قابل توجهی سینک های تک لگن و دولگن با ابعاد کوچکتر نیز در مجموع سینک های توکار لتو وجود دارد که تنوع در تولید و انتخاب مصرف کننده را افزایش داده است.

 • لازم به ذکر است تعدادی از سینک های لتو که در کاتالوگ آن نیز مشخص شده است دارای سیفون اتوماتیک می باشند. به این معنا که خروجی آب از لگن سینک توسط یک اهرم مشخص قابل کنترل است.
 • سینک استیل روکار

سینک های استیل روکار لتو در ابعاد ۶۰ * ۱۲۰ و ۶۰ * ۱۰۰ سانتیمتر تولید و عرضه می گردند و به دلیل متقاضیان کمتری که در سینک های توکار وجود دارد تنوع آنها از مدل های روکار کمتر است. ۷ مدل با طول ۱۲۰ سانتیمتر و ۲ مدل با طول ۱۰۰ سانتیمتر از انواع سینک های روکار لتو می باشد. عمق لگن در آنها ۱۹ سانتیمتر بوده و هیچکدام دارای سیفون اتوماتیک نیستند. بعد عرضی ۶۰ سانتیمتر نیز به طور طبیعی به دلیل روکار بودن مدل نصب آنهاست که به طور معمول بعد عرضی سینک را ۱۰ سانتیمتر بیشتر می کند.

 • سینک استیل هم سطح

این مدل از نصب سینک که با نام فلش مونت (Flush Mount) نیز شناخته می شود در تولیدات داخلی غیرمرسوم بوده و به این صورت می باشد که برای نصب آن باید توسط دستگاه لایه ای از روی صفحه کابینت به ضخامت ورق سینک برداشته شود تا پس از اینکه سینک به طور کامل نصب و در محل خود قرارگرفت، سینک ظرفشویی کاملا هم سطح با کابینت قرار گیرد. سینک لتو از جمله معدود تولیدکنندگان سینک های فلش مونت بازار است.

 • سینک استیل زیرصفحه ای

تنوع بالا در سینک های زیرصفحه ای (Under mount) لتو نیزاز دیگر مشخصه های این برند ترکیه ای است. در حالی که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی در تولید این نمونه از سینک ها محتاط ترند و به تعداد و تنوع کمتری اقدام به تولید آنها می کنند شرکت لتو ۱۰ مدل مختلف از سینک زیرصفحه ای تک لگن و ۶ مدل دولگن را به بازار معرفی کرده است.

 • آشغال خردکن سینک لتو یا به عبارتی Disposer Unit نیز از جمله متعلقاتی است که در بین سینک های موجود در بازار می توانید در سینک لتو مشاهده کنید. این دستگاه زیر سینک و به خروجی لگن سینک متصل می شود و با ریختن باقیمانده های مواد غذایی (مرغ، ماهی، میوه و سبزیجات) داخل سینک ظرفشویی، این مواد به همراه جریان آب به داخل این محفظه اضافه شده و پس از خرد شدن وارد مجرای فاضلاب می شوند. لازم به ذکر است که آضغال خرد کن ها فقط مناسب سینک ها با زیرآب دایره ای می باشند.
 • همچنین متعلقات سینک های ظرفشویی لتو عبارتند از جامایع استیل استوانه ای یا مکعبی، تخته برش، سبد و آبچکان مخصوص سینی.

 سینک ظرفشویی لتو

سینک گرانیتی لتو

 

 • سینک گرانیتی توکار

سینک گرانیتی لتو از نوع توکار یکی از پرتنوع ترین و پرکاربردترین انواع سینک گرانیتی تولید شده توسط این شرکت می باشد که در مدل های مختلف با مشخصات و ابعاد متنوع عرضه می گردد.

 • مدل AMANDA دارای دولگن در ابعاد ۵۰ * ۱۱۶ سانتیمتر که در رنگ های مشکی، مشکی تیتانیوم و سفید شیری می باشد.

 

سینک ظرفشویی لتو

 • مدل NAIKY دارای دولگن در ابعاد ۵۰ * ۱۱۶ سانتیمتر که در رنگ های مشکی، سفید شیری و قهوه ای ساحارا می باشد.
 • مدل KINGA دارای دولگن فاقد سینی در ابعاد ۵۱ * ۸۶ سانتیمتر که در رنگ های مشکی و سفید شیری است. لازم به ذکر است این مدل از سینک گرانیتی لتو دارای آبکش استیل و درپوش شیشه ای پوشاننده سینک به رنگ های مشکی و سفید نیز می باشد که علاوه بر مزایای سینک گرانیتی زیبایی سینک شیشه ای را نیز به آن می افزاید.
 • مدل PRIMO دارای تک لگن فاقد سینی در ابعاد ۵۰ * ۴۱ سانتیمتر ودر رنگ های مشکی، مشکی تیتانیوم و سفید شیری می باشد.
 • سینک گرانیتی زیرصفحه ای

سینک های آندرمونت یا زیرصفحه ای در هر شرایط و با هر متریال تولیدی متقاضیان و مصرف کنندگان مخصوص به خود را دارد و در اینجا سینک گرانیتی زیرصفحه ای با برند لتو از این جمله است که در دو نوع تک لگن و دولگن با مشخصات زیر تولید و عرضه می گردد.

 • سینک گرانیتی زیرصفحه ای مدل DELUXE دارای دولگن متقارن در ابعاد ۴۵ * ۸۶ سانتیمتر و در دورنگ مشکی و سفید شیری.
 • سینک گرانیتی زیرصفحه ای مدل CUBE ST دارای تک لگن به ابعاد ۴۱ * ۴۵ سانتیمتر و در سه رنگ مشکی، مشکی تیتانیوم و سفید شیری.

 

سینک ظرفشویی لتو

 • ویژگی های سینک گرانیتی لتو

 • ضدضربه
 • ضدخش
 • تمیزی آسان
 • بهداشتی و ضدباکتری
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ

 

سینک ضدخش لتو

با توجه به ویژگی هایی که برای سینک گرانیتی لتو عنوان گردید ضدخش بودن نیز یکی از این ویژگی ها می باشد و لذا عبارت سینک ضد خش لتو برای سینک های گرانیتی آن عبارت صحیحی است. در اینجا این نکته نیز متذکر می گردد که این ضدخش بودن در مقایسه با بسیاری از محصولات با کیفیت پایین مطرح می باشد و کاملا پدیده ای نسبی است.

 سینک ظرفشویی لتو

سینک ظرفشویی کن

شاید برای شما جالب باشد کمی در مورد سینک ظرفشویی کن نیز اطلاعات داشته باشید و در همینجا پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت کنید. شرکت تولیدی صنعت آذین که به صورت تخصصی فعالیت خود را در زمینه تولید هود برقی و هود آشپزخانه آغاز نموده به منظور تکمیل سبد محصولات خود اقدام به تولید و عرضه انواع سینک ظرفشویی نیز نموده است که در حال حاضر انواع سینک ظرفشویی استیل و گرانیتی را وارد بازار نموده است.

 • سینک استیل کن

این شرکت در طرح ها و مدل ها مختلفی سینک های استیل توکار و روکار خود را ارائه نموده و در برخی از طرح های خود با سایر شرکت ها نیز به رقابت می پردازد. برای مثال مدل ۴۳۹ کن از نظر ظاهری شباهت بسیاری با مدل ۷۳۵ البرز دارد و در برخی از زمان ها با مزیت رقابتی قیمت فروش بالایی را متوجه خود می سازد.

 • سینک گرانیتی کن

سینک های گرانیتی کن نیز با تنوع رنگ و طرح بالایی تولید میگردند و از ضمانت ۵ ساله شرکت نیز برخوردارند اما به دلیل نوپا بودن محصول سینک ظرفشویی کن و شناخته شدن این برندبا هود آشپزخانه زمان لازم است تا سینک کن نیز در انواع استیل و گرانیتی خود بتواند سهم بازار قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.

سینک ظرفشویی فرامکو

سینک فرامکو در دسته سینک ظرفشویی خارجی طبقه بندی شده و توسط یک شرکت بازرگانی وارد بازار ایران می شود. این سینک ظرفشویی که در اصل ساخت کشور ترکیه است در دو دسته سینک و سینک لاکچری به معرفی محصولات سینک ظرفشویی خود پرداخته و در بین تنوعی که در طرح های خود ایجاد نموده بسیاری از مدل های خاص و ویژه ای را که مورد نیاز مصرف کنندگان می باشد و در طراحی شرکت های داخلی کمتر دیده شده و یا منسوخ شده است نیز ارائه می نماید

 سینک ظرفشویی لتو

سینک ظرفشویی ایتالیایی

علی رغم اینکه در مقاله سینک ظرفشویی ایتالیایی، خرید برند خارجی یا تقلبی به تفصیل راجع به این محصول صحبت شده است، اما به عنوان یک نکته کلیدی این موضوع را مطرح می نماییم که عمده مزیت سینک های ایتالیایی و یا سینک های طرح ایتالیایی نسبت به سینک هایی که در داخل تولید می شود در حال حاضر طراحی های زیبا وکارآمدی بیشتر آنهاست که به تبع هزینه های بالاتری را نیز به خریدار و مصرف کننده تحمیل می کند که البته در بعضی از مدل ها در کنار خرید یک سینک ظرفشویی استیل با کارایی بالا و تمام قابلیت های مطرح شده به دلیل ظرافتی که در طراحیبه کار رفته است زیبایی سینک شیشه ای را نیز مشاهده خواهید کرد که این قابلیت با درپوش های شیشه ای در طراحی سینک لحاظ شده است.

سینک ظرفشویی بوش

باتوجه به سوالات زیادی که راجع به این برند در سطح بازار مطرح می باشد و از جمله برندهای مطرح و معروف آلمانی در تولید لوازم خانگی اعم از یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی است بعضا این ذهنیت ایجاد می شود که سینک ظرفشویی بوش نیز به عنوان یک محصول تولید شده توسط این شرکت وجود خارجی دارد و این در حالیست که در سایت اصلی این شرکت و در دسته محصولات معرفی شده چنین محصولی دیده و معرفی نمی شود.

 • این ذهنیت در وجود محصولات همپوشان با برند مطرحی در همان حوزه اسباب تقلب و ارائه اجناس دیگربا همان برند را فراهم می آورد و در نهایت هم کیفیت لازم و مطلوب برای مصرف کننده تأمین نمی گردد و هم اینکه هزینه های بسیار بالاتری را به دلیل خرید یک برند مشهور تحمیل می نماید که بسیار دور از انصاف می باشد.

 سینک ظرفشویی لتو

سینک لتو خوبه؟

و اما کلام آخر و در پاسخ به این سوال کلی و بسیار مبهم که «آیا سینک لتو سینک خوبیست؟» به موارد زیر به عنوان نکات تکمیلی می توان اشاره کرد:

 1. سینک ظرفشویی لتو همانطور که عنوان شد یک سینک ظرفشویی خارجی و برندی ترکیه ایست که توسط یک شرکت بازرگانی وارد کشور می شود و به طور طبیعی شرایط تأمین و عرضه آن کاملا با سینک های تولید داخل متفاوت است و در شرایط مختلف اقتصادی کشور و دنیا و شرکت خارجی و بازرگانی داخلی می تواند دستخوش تغییرات و نوساناتی گردد. (مگر اینکه برند فرامکو با اجازه یا بدون اجازه! صاحب برند در داخل کشور تولید و لیبل زده شود.)
 2. کلمات «خوب یا بد» کلماتی بسیار کلی و فاقد توصیفات و جزئیات لازمه هستند و به بیان کیفی یک موضوع یا مسئله می پردازند و مخصوصا برای خرید و تهیه یک محصول باید به نکات جزئی تر و بیشتری هم از نظر کیفی و هم از نظر فنی و اقتصادی پرداخت و در مورد لوازم خانگی مقوله خدمات پس از فروش و گارانتی را نیز باید مدنظر قرار داد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *