چگونه خط و خش سینک ظرفشویی را از بین ببریم؟

سینک ظرفشویی استیل یکی از عوامل درخشش و زیبایی آشپزخانه است. علی رغم اینکه استیل ضد زنگ از مواد مقاومی تولید می شود لکن خراشیدگی و پیدا شدن خط و خش سینک ظرفشویی امری طبیعی است. چرا که وجود وسایل لبه دار و تیز در محیط آشپزخانه امری بدیهی است و بسیار ممکن است که این لوازم اعم از چاقو یا سایر وسایل برنده در اثر کم دقتی باعث خراشیدگی سینک ظرفشویی شوند.

لذا در صورت پیدا شدن خط و خش روی سینک ظرفشویی با استفاده از راه حل هایی که در اینجا عنوان می گردد با صرف کمی وقت و حوصله به راحتی می توانید خراش های جزئی و حتی عمیق را برطرف کنید.

خط و خش سینک ظرفشویی

برطرف کردن خط و خش های جزئی سینک ظرفشویی

برای رفع خراش های جزئی در سینک ظرفشویی استیل به ترتیب زیر عمل می کنیم.

  • سینک ظرفشویی را با آب گرم شستشو دهید. سپس خروجی آب را ببندید و سینک را با آب گرم و کمی مایع ظرفشویی پر کنید و با استفاده از یک اسفنج تمام قسمت های سینک را تمیز کنید. لازم به ذکر است توجه ویژه ای به قسمت هایی که رسوبات جمع می شوند و چربی های ظروف تجمع می کنند داشته باشید.
  • خروجی آب سینک را باز کنید و اجازه دهید آب جمع شده در سینک به طور کامل تخلیه شود. سینک را به طور کامل شستشو داده و آبکشی نمایید و در صورتی که قسمت هایی از آن به طور کامل شسته نشده است مجددا با اسفنج آغشته به مایع شوینده تمیز نمایید. در ادامه و پس از اینکه از شستشوی کامل سینک اطمینان یافتید به وسیله یک حوله خشک و بدون پرز سینک ظرفشویی را خشک نمایید و قسمت هایی که دارای خراشیدگی هستند را مدنظر قرار دهید.
  • مقداری از مواد تمیزکننده و ساینده مایع را روی اسفنج و یا پد نرم وتمیز بریزید. لازم به ذکر است از مناسب بودن مواد ساینده اطمینان حاصل نمایید که مخصوص سینک ظرفشویی استیل می باشد.
  • به وسیله پدی که به مایع ساینده آغشته شده است به آرامی روی قسمت های خراشیده شده سینک بکشید واین کار را به صورت رفت و برگشتی ادامه دهید تا به تدریج با محیط خود هماهنگ و یک دست شود. اگر جهت دانه بندی سینک در راستای مشخصی قرار دارد سعی کنید حرکت رفت و برگشتی را نیز در همان مسیر انجام دهید. این کار را تاجایی ادامه دهید که نتیجه مطلوب و دلخواه خود را به دست آورید.
  • در ادامه مجددا سینک ظرفشویی را با اسفنج نرم و مایع شوینده به طور کامل شستشو داده و آبکشی نمایید و توسط یک حوله تمیز و بدون پرز خشک نمایید. در صورتی که براقی و درخشش بیشتری را می خواهید می توانید از مواد پولیش مخصوص سینک استفاده نمایید و طبق دستورالعمل روی آن اقدام کنید.

خط و خش سینک ظرفشویی

برطرف کردن خط و خش های عمیق سینکظرفشویی

  • مراحل 1 و 2 از دستورالعمل برطرف کردن خراش های جزئی را انجام دهید.
  • یک سمباده 1000 را به بلوک لاستیکی سمباده متصل کنید. ظرفی را پر از آب گرم و تمیز نمایید و سمباده را داخل آب فرو ببرید تا به طور کامل خیس و مرطوب شود. در ادامه سمباده خیس را به محل خراش های عمیق بکشید و به صورت رفت و برگشتی و در جهت دانه بندی سینک این کار را ادامه دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود و خراشها به طور کلی ناپدید شوند. لازم به ذکر است به طور مرتب خیس کردن سمباده را انجام دهید.
  • در صورتی که تغییری ایجاد نشد از سمباده 600 استفاده کنید و تمام فرآیند مرحله 2 را با سمباده 600 انجام دهید و پس از اینکه خراشیدگی برطرف شد به وسیله سمباده 1000 مجددا محل را پرداخت نمایید. مجددا تاکید می شود خیس کردن مرتب سمباده ها را فراموش نکنید.
  • مراحل 3 تا 5 برطرف کردن خراش های جزئی را به منظور تکمیل فرآیند تکرار نموده و انجام دهید.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

درباه ما

سینک سنتر به عنوان مرکز اصلی در تولید و فروش انواع سینک ظرفشویی و متعلقات آن با بهره گیری از تیم فنی متخصص و تجربه کاری بالا آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان محصول سینک ظرفشویی است

تماس با ما

حقوق سایت sinkcenter.ir محفوظ می باشد